Skocz do zawartości
Forum

Świąd i krew po oddaniu stolca


Gość ir....n

Rekomendowane odpowiedzi

Parę razy zdarzyło mi się jakiś czas po oddaniu stolca niewielkie krwawienie.Byłam na badaniu kolonoskopi i wszystko jest w porządku czysto i bez zmian.Ale po pewnym czasie znów wystąpiło niewielkie krwawienie dodam że zdarza się to raczej podczas miesiączki,nie mam żadnych bóli jedynie później odczuwam świąd,co to może być?,proszę o podpowiedź jakie badania jeszcze zrobić? dodam że wyniki badania na krew utajoną są dobre.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Pojawienie się świeżej krwi w kale oraz uczucie swędzenia i pieczenia może sugerować występowanie hemoroidów, czyli żylaków odbytu. Tego typu dolegliwości mogą być objawem zakażenia pasożytniczego. Powinnaś wykonać badanie kału na obecność pasożytów. Najlepiej jeśli cały proces diagnostyczny poprowadzi lekarz.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Być może jest to związane z mechanicznym uszkodzeniem śluzówki odbytu podczas oddawania stolca. Ważne jest zatem, aby unikać zaparć, stosować dietę z dużą zawartością błonnika (warzywa, owoce, produkty pełnoziarniste), pić dużo niegazowanej wody mineralnej.

Wszystkie te działania spowodują rozluźnienie stolca i mniejsze ryzyko uszkodzenia.

Jeżeli jednak objawy będą się utrzymywać proponuję zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...