Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego blistra


Gość su...18

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym sie dowiedzieć jak to jest skonczylam 1 opakowanie tabletek zrobiłam przerwę 7 w dni przerwa zaczęła sie w poniedziałek okres dostalam w czwartek w sobotę sie juz skończył i w poniedziałek powinnam wziasc nowa tabletkę z nowego opakowania tabletki biorę o godzinie 22 i niestety zapomniałam jej wziasc ale wzięłam ja rano we wtorek o 7.40 i kolejna o 22 tego samego dnia juz wedle systemu chce wiedzieć ze jezeli stosunek odbyłam w piątek i wytrysk był w środku czy jest jakies ryzyko zajścia w ciąże czy ochrona nie została zmniejszona

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

Ryzyko ciąży nie jest zwiększone, jesteś chroniona, normalnie jakbyś wzięła tabletkę, ponieważ zwykle termin przyjęcia tabletki był poniedziałek 22. Nie zapomniałaś jej tylko można przyjąć, że wzięłaś ją z opóźnieniem a wiec o 7.40 czyli niecałe 10 godzin po punktualnej godzinie. Tabletki mają granicę opóźnienia do 12 godzin, Ty przyjęłaś przed 10, więc zmieściłaś się w normie. Dlatego tabletka powinna była normalnie zadziałać i wszystko powinno być ok. Jeśli przekroczyłabyś te 12 godzin, wówczas należy uznać, że pominęłaś tabletkę, a nie przyjełaś z opóźnieniem, wówczas na ulotce masz napisane jak postepowac w 1 2 i 3 tygodniu, bo różne tabletki maja różnie, ale tak jak opisałaś, mysle ze wszystko bedzie w porzadku i ochrona nie powinna byc zmniejszona.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wydłużenie przerwy na krwawienie powyżej 7 dni zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.
U Ciebie opóźnienie wyniosło 10 godzin(do 12 h), więc powinno być wszystko ok.
Mimo wszystko dobrze jak przez najbliższe 7-10 dni będziecie stosować dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci prezerwatywy.
Jeżeli wystąpią objawy sugerujące ciąże lub/i nie będziesz miała krwawienia z odstawienia po zażyciu tego blistra, powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

początek okresu miałam 11 września ok. godziny 13/14, jednak w mojej aptece nie mieli tabletek na jakie miałam receptę i musiałam je kupić dopiero następnego dnia do h 13, czyli nie wzięłam tabletki pierwszego dnia okresu. następnie dnia 16 września kochałam się z moim narzeczonym i spadła mu prezerwatywa, jednak było to wcześniej i nie spuścił się do niej. czy mam sie o co martwić ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Tabletki antykoncepcyjne biore juz ponad rok. Niestety przy ostatniej przerwie z odstawienia zaczęłam nowy blister za późno (biorę pierwszą tabletke w 6 dzień odstawienia, a wzięłam w siódmy) . Czy może to mieć jakis wpływ na miesiączkowanie ? Blister skończyłam w sobotę, więc jestem na odstawieniu. Zawsze okres dostawałam z rana w czwarty dzień, czyli dziś . Do tej pory ani kropelki. Martwie sie okropnie, czy powinnam ? .
CZEKAM na odpowiedź. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina Yyy

Witam
od 5 miesiecy zazywam tzn "minipogulke" poniewaz dwuskladnikowa antykoncepcja mi niesluzylam. Kolejne opakowanie powinnam rozpoczac w sobote lecz dopiero w srode dostalam recepte na tabletki. Czy skoro zrobilam kilkudniowa przerwe powinnam zazyc tabletke w 5 dnia nastepnej miesiaczki, tak jak jest napisane na ulotce, gdy rozpoczyna sie zazywanie antykoncepcji hormonalnej. Czy moze pomimo przerwy moge juz teraz wziasc i stosowac dodatkowe zabezpieczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...