Skocz do zawartości
Forum

Ciągły apetyt u nastolatki z nadwagą


Gość an...30

Rekomendowane odpowiedzi

mam 13 lat 160 m wzrostu i waze prawie 70 kg jest mi ciężko wszczyscy mnie wyzywają ze jestem taka i owaka chciałabym im pokazac ze schudne tylko niewiem jak bardzo duzo cwicze jestem sporoowcem i nie moge schudnac to jest jedyne moje marzenie .Wiem ze jest łatwo powiedziec jedz mniej i ćwicz ,ale to trudne nigdy nie najadam sie do syta ciagle czuje ze jestem glodna a jak nie jadlam całymi dniami to nie odczuwalam glodu ale bylam bardzo slaba .Była bym wdzięczna jak byscie mi pomogli np.wyslac dietę

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz zapanować nad swoim apetytem to zastosuj kilka wskazówek jakie podam Ci niżej:
1. Jeśli poczujesz głód to sięgnij i wypij szklankę wody - może się okazać, że wcale nie byłaś tak naprawdę głodna.
2. Jedz posiłki w spokoju, nie spiesząc się. Uczucie sytości pojawia się dopiero po 15 minutach.
3. Posiłki jedz w kuchni przy stole, nie zaś w pokoju przy oglądaniu tv lub grzaniu w gry na komputerze. Jeśli skupimy się na jedzeniu i nic nas nie będzie rozpraszać wtedy zjemy mniej.
4. Jedz regularnie, a przynajmniej staraj się jeść regularnie. Wtedy nauczysz swój organizm pewnej systematyczności i łatwiej będzie ci nie podjadać pomiędzy posiłkami.
5. Jedz mniejsze porcje. Jeśli będziesz jadła 4-5 małych posiłków to nie będziesz chodzić głodna. Po za tym zdrowiej jest jeść częściej a mniejsze porcje, niż jeść 3 duże posiłki.
6. Jedz produkty zawierające błonnik. Błonnik sprawia że na dłużej czujemy się syci. Produkty zawierające dużo błonnika: rośliny strączkowe (fasola, soja)
owies
śliwki, banany, miąższ jabłek i gruszek, morele, brzoskwinie
niektóre warzywa takich jak brokuły, marchew, karczoch, brukselka, kalarepa, pasternak
bulwy korzeni i warzyw korzeniowych, takich jak słodkie ziemniaki i cebula (skórki są źródła błonnika nierozpuszczalnego
łuski nasion babki płesznik (babka śródziemnomorska)
żywność pełnoziarnista
otręby z pszenicy, kukurydzy, jęczmienia
orzechy
skórka ziemniaków
nasiona (dyni, słonecznika, sezamu)
warzywa, takie jak kalafior, kapusta pekińska, szpinak, pomidory
niektóre owoce w tym maliny, agrest, kiwi, awokado, banany

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze ogranicz spożywanie słodyczy do 70% ,po drugie codziennie ćwicz ,biegaj ćwicz w domu rano po południu i wieczorem po trzecie ,nie spożywaj jedzenia które ma dużo tłuszczu jedz takie potrawy jak sałatka z pomidorów i ogórków i do tego sok pomidorowy jedz to co zdrowe ,Cukier tak samo ,ogranicz spożywanie cukru w herbacie jak i u spożywczych produktach i pamietaj musisz mieć silna wolę psychika też jest tu ważna.. :D :P :) Dziękuję :))))

Odnośnik do komentarza

Na początek powiem Ci jedno- nie stosuj żadnych ,, magicznych diet '' bo nich są same efekty jojo -,-
Po prostu :
1.Codziennie po 30min ćwiczeń powinno ci wystarczyć, ale musisz ćwiczyć regularnie.
Polecam jazdę na rowerze, rolkach, pływanie, skakanie na skakance, hula hop itp. To ćwiczenia aerobowe. Z ćwiczeń wykonywanych w domu polecam 6 Weidera ale może być dla Ciebie trochę ciężka, więc po prostu brzuszki, pólprzysiady, joga ( polecam ), taniec, nożyce, rowerek, ćwiczenia roziągające itd. ( poszukaj i poczytaj sobie więcej w internecie )
2. Prowadź sobie dziennik lub zeszyt. Zapisuj sobie co chcesz zmienić, co już osiągnęłaś, wklejaj zdjęcia motywujące Cię do działania, zapisuj sobie hasła motywujące ( szukaj w internecie ) itd.

Więcej na temat żywności:
1. Codziennie pij 1,5 l wody mineralnej ( niegazowanej ) dziennie. Polecam Żywiec zdrój.
2. Gdy czujesz głód, najlepsza będzie woda, owoc lub jabłko. Jogurty też, chociaż osobiście polecam jogust naturalny, możesz do niego wsypać troszkę płatków ( zwykłych ) jeśli sam Ci nie smakuje :)
3. Jedz często, ale mało. ( 5 posiłków dziennie )
4.Czasem trudno z dnia na dzień przestać jeść to, co się lubi, więc powoli ograniczaj ulubione przekąski/ potrawy, np. jeżeli masz morderczą ochotę na ciastko i nie możesz się powstrzymać, to nie katuj się - zjedz, ale nie d razu całą paczkę, tylko 2 albo ewentualnie 3. Następnego dnia zjedz o jedno mniej, a jeszcze następnego będziesz miała ochotę po prostu na jedno albo i w ogóle ;-) Wtedy nie odczujesz ,, tęsknoty '' do dawnego żywienia.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz w komentarzach, będę tu zaglądać ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...