Skocz do zawartości
Forum

Zatkany nos u dziecka i chrapanie podczas snu


Gość margollciak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość margollciak

Moja 4 letnia córeczka praktycznie od końca grudnia ma zatkany nos. Nie ma kataru, nie ma żadnej wydzieliny, ale mówi przez nos tak jakby miała zablokowany. zauważyłam, że coraz intensywniej chrapie w nocy, śpi z otwartą buzią. wiem, że dzieci czasem tak mają, ale żeby aż tak chrapać? Nie wiem co mam robić, dlaczego ten nos jest ciągle zatkany? Co może powodować to, że nie moze przez niego oddychać? W ciągu dnia nie słysze zeby pociagala nosem, nie mowi ze ma katar nie chce chusteczki. Ogólnie jest taka ospała jakby była chora ale oprocz tego zatkanego nosa nie ma zadnych objawów chorobowych. Pediatra nic nie zauwazyl stwierdzil, zeby zrobic badania alergologiczne ze moze to cos alergicznego i laryngologiczne. Narazie czekamy na testy na alergie, myslicie ze cos wykażą?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Czy była u laryngologa?? Myślę, że problem może być związany z przerośnięciem tzw. "trzeciego" migdałka. Dobrze jak laryngolog zobaczy czy anatomia przewodów nosowych i gardła jest zachowana i czy nie ma jakiejś przeszkody.
Przerost migdałków jest częstą przypadłością dotykającą głównie dzieci między 5 a 10 rokiem życia.
Zapraszam do artykułu o Przeroście Migdałków.
A także na film o chrapaniu dzieci.
Nie wykluczam też innych schorzeń np. alergii czy polipów w nosie, które dodatkowo nasilają objawy.
Chrapanie i gorszy komfort oddychania sprawiają, że Twoja córka się nie wysypia, dlatego jest zmęczona i ospała.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam u mojego dziecka jakiś problem z zatokami, bo ciągle ma katar, kaszle choć wg pediatry w płucach, oskrzelach czysto. Byly podejrzenia alergii ale po braniu przez kilka tyg leków od alergii nie widze poprawy, ciągle utrzymuje się katar a czasami narzeka na ból głowy. Jak pomoc dziecku???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...