Skocz do zawartości
Forum

Leniwa perystaltyka jelit


Gość Snow White

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Snow White

Cześć, ostatnio doszłam do wniosku że moje jelita mają bardzo powolną perystltykę, nawet byłam z tym u lekarza, który powiedział że może tak być. I moje pytanie brzmi jak przyspieszyć tę perystaltykę i co to tak naprawdę oznacza?

Odnośnik do komentarza

ja proponuję codziennie pić siemię lniane, tylko z nasion. Łyżeczkę siemienia zaparzasz wodą i troszkę trzeba te nasiona pognieść aż się zrobi taki glut. Ja piłam ze 3 lata temu przez jakiś czas i do tej pory nie mam problemów mimo że teraz tylko raz na jakiś czas sobie pije to siemię. Oczywiście ważna jest też zdrowa dieta.

Leniwe jelita mogą się robić od nadużywania herbatek przeczyszczających więc z tym też uwaga.

Odnośnik do komentarza

mi siemię nie powiem że smakowało ale jakoś takie straszne do wypicia nie było, chociaż jak mój mąż kiedyś wypił to powiedział że nigdy tego nie tknie, ale jak dodawałam do sałatek to nie protestował, chyba nawet nie zauważył. Można tez zjeść z jogurtem czy czym innym, chociaż słyszałam ostatnio o kapsułkach z olejem które się połyka.

Zapomniałam napisać że dobrze jest z nasionkami jeść ale też nie za długo, bo nasionka na dłuższą metę mogą podrażniać wszystko co spotkają na drodze. A jak przy wrzodach to też wtedy sam olej trzeba odcedzić i bez nasion.

Odnośnik do komentarza

Kaja
Metabolizm to jest zupełnie inne pojecie. Siemię lniane raczej niewiele ma do tego. Metabolizm to jest tak zwięźle mówiąc przemiana materii w organizmie. Panuje od lat takie przekonanie że przemiana materii to to samo co częstotliwość wypróżniania się i jak jest często to jest dobra a jak jest nie często to jest zła, ale jakby tak było to mój małżonek byłby chudy jak patyk.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...