Skocz do zawartości
Forum

Wzrost i waga dwumiesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam coreczke dwumiesieczna.wlasnie sprawdzalam jej wzrost i wage na siatce centylowej.no i we wzroscie wyszlo mi 97c. i w wadze tez 97 centyli.czy moje dziecko zle sie rozwija.podkresle ze my rodzice jestesmy wysocy a ja nie jestem groba ale grobej kosci.w pierwszym tygodniu karmilam sama piersia potem wprowadzilam rowniez mleko modyfikowane bo niestety nie mialam wystarczajacej ilosci pokarmu,a teraz karmie sama butelka.zjada mi od 120 do 150 co 4 godziny.czy powinnam zmniejszyc jej dawke jedzenia.karmie ja bebilonem i proporcja 150ml jest dopiero od 4 miesiaca.prosze o rade

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

Spokojnie:)Jesli dziecko rozwija się proporcjonalnie, czyli jest zauważalny cały czas tak w jednym tempie to wszystko jest ok. 97 centyl owszem jest granicznym ale jeśli dziecko jest duże to nie ma czym się martwić. Siatki centylowe wskazują nam jak dziecko mniej więcej powinno się rozwijać na tle innych dzieci. Norma stanowi od 20 centyla do 97. Poniżej może oznaczać niedowagę a powyzej nadwagę ( jeśli chodzi o wagę). Ale jeśli rozwój jest proporcjonalny to ja bym się nie martwiła, szczególnie, że piszesz, że sami z mężem jesteście wysocy. Możesz jeśli bardzo cię to martwi przy najbliżesz okazji zapytać się oto pediatry ale nie panikuj zbyt mocno. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...