Skocz do zawartości
Forum

Napady płaczu


Gość Natalii .

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie napisałaś ile masz lat, jak wygląda Twój dzień, co robisz na co dzień, w życiu, czym się zajmujesz i czy zaobserwowałaś coś jeszcze, bo napady płaczu wcale nie muszą świadczyć o depresji. Jeśli jesteś młodą osobą, możliwe, że w taki sposób przechodzisz okres dojrzewania, jeśli jesteś już dojrzałą kobietą, nie nastolatką, możliwe, że dopadło Cię przesilenie wiosenne, stan depresyjny związany ze zmianą pory roku, może masz jakieś problemy, z którymi sobie nie radzisz i w ten sposób na Ciebie wpływają, albo po prostu jesteś rozchwiana emocjonalnie i nie jestes w stanie zapanowac nad swoimi emocjami, czasem jest to kwestia zdrowotna, hormonalna, tak się zdarza w okresie przedmiesiączkowym, przy niedoczynności tarczycy itp. Same napady płaczu naprawdę nie świadczą o niczym konkretnym, napisz coś więcej o sobie, to może uda nam się znaleźć źródło.
Zrób sobie okresowe badania, hormony, aby sprawdzić, czy pod kątem zdrowia jest wszystko ok, jeśli tak, możliwe, że jest to spowodowane stresem, nerwami, problemami, wiadomo - praca, szkoła, codzienne obowiązki. Zrób sobie parę dni wolnego, odpocznij, zrelaksuj sie, wycisz. Jesli coś Cię dreczy - porozmawiac z przyjaciolka lub kims bliskim na ten temat. Jesli oprocz palczu czujesz sie zle, masz leki, odczuwasz niepokoj, niemozesz spac, masz czarne mysli - wtedy faktycznie to moze byc depresja i w takiej sytuacji najlepszym rozwiazaniem bedzie zwrocenie sie o porade do psychologa.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

To już znamy przyczynę tych napadów płaczu. Dojrzewasz, emocjonalnie podchodzisz do wielu spraw, jesteś wrażliwa, brakuje Ci przyjaciół, którzy będą dla Ciebie odskocznią od nauki, pogrążasz się w błędnym kole, stresuje Cię ta sytuacja stąd płacz - to naturalne. Musisz trochę zmienić swoją codzienność. Piszesz, że masz wiele nauki - wierzę Ci, ale każdy z nas przez to przechodził, jak się ma 15 lat to ma się ochote rzucić książki i darować sobie to wszystko, ale teraz z perspektywy czasu powiem Ci, że nauka jest bardzo wazna. To jak teraz się uczysz i to czego teraz si,ę dowiesz, rzutuje na przyszłość. Pójdziesz na studia, będziesz szukała pracy - tam patrzą na to co umiesz, jakim uczniem byłaś, to jest ważne. Dlatego warto się uczyć. Ale najlepiej opracować sobie sposób na naukę. Ja robiłam tak, że każdego dnia jak wracałam ze szkoły, jadłam obiad, coś obejrzałam, wyszlam do kogoś itp., potem siadałam do lekcji, odrabiałam je i poświęcałam jeszcze troche czasu na nauke 1 przedmiotu, np na drugi dzien masz pytanie lub kartkowke - ucz sie, np. w poniedziałek matma, wtorek polski, środa ang itp. Kazdy dzien poswiec na jeden przedmiot, dzieki temu nie bedziesz robiła sobie zaleglosci i bedziesz na bieząco. potem jak bedzie sprawdzian, to tylko powtorzysz sobie to co juz sie uczylas, np na weekendzie powtorzysz kazdy przedmiot, przygotujesz sie i zobaczysz, ze bedzie latwiej.

Co do przyjaciół - zastanów się dlaczego ich nie ma. Może brakuje Ci szczerości z ich strony, takiej "prawdziwej" przyjaźni. Czasem ciężko ją znaleźć. Ale nie zniechęcaj się. Bądź dobra koleżanką, przyjaciółką dla innych, oni z czasem to docenią i odwdzięczą się tym samym. Bądź towarzystka, radosna, zeby widzieli Twoja wyjatkowosc. Z czasem przyjazn sie zacisni spotkajcie sie po szkole np na rower czy rolki. To Was zblizy. Zawsze tez mozesz porozmawiać z mamą jeśli potrzebujesz porady.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Same napady płaczu nie świadczą o depresji. Często spotykanymi objawami depresji są: obniżenie koncentracji i uwagi, niska samoocena, poczucie winy, pesymistyczne widzenie przyszłości, zmniejszony apetyt, duża męczliwość nawet po bardzo małym wysiłku, utrata zainteresowań i radości życia, obniżenie nastroju, które nie jest spowodowane bieżącymi wydarzeniami.
Tak jak pisała Tarja, w Twoim wieku oraz w Twojej sytuacji płacz może wynikać z procesów dojrzewania - w tym okresie gospodarka hormonalna jest rozregulowana, stąd zmiana nastroju. Brak prawdziwych przyjaciół oraz nadmiar nauki jeszcze to potęguje.
Jeśli chcesz, żeby Twoja nauka była bardziej efektywna, zadbaj o dietę. Pij dużo wody, jedz pełnoziarniste pieczywo, orzechy i inne bakalie. Unikaj słodyczy i tłuszczy. Pomocny będzie także ruch, żeby dotlenić mózg. I oczywiście zadbaj o wystarczającą ilość snu. Nie zapominaj też o przyjemnościach, codziennie przeznaczaj czas na robienie tego, co lubisz. Znajdź kogoś, z kim będziesz mogła porozmawiać o problemach - emocji nie można dusić w sobie. Czasami pomocne jest także pisanie pamiętnika.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Natalii .

Dziękuje bardzo za pomoc.
Co do nauki to mam różne oceny. Ale raczej jestem 4 i 5 uczniem.
Denerwuję się jak dostaję słabsze oceny.
A co do przyjaciół.. Wiele razy poczułam się zraniona i odepchnięta więc możliwe że nie umiem kolejny raz zaufać komuś i się zwierzyć.
Mam rodzeństwo, tylko że dwóch o wiele starszych braci.
A z mamą mam dość dobre kontakty - tylko nie umiem mówić jej o takich problemach emocjonalnych.
Mam problemy z tatą - nadużywa on alkoholu.
Czasami myślę że warto porozmawiać z psychologiem. Ale nie wiem czy to dobry pomysł ..

Odnośnik do komentarza

Witam, nazywam się Dominika i mam 18 lat. Od tamtego roku bywały jedno tygodniowe rzadkie napady płaczu, brak snu i apetytu. Od dwóch miesięcy nie radzę sobie z samą sobą. Praktycznie każde go dnia chodzę smutna, cały czas jestem zmęczona, a wieczorami bardzo dużo płaczę. Każdego dnia budzę się z obawą, że kogoś stracę, kogoś bliskiego. Rzadko wychodzę z własnego pokoju, rzadko się z kimś kontaktuje. Moja kuzynka, która studiowała psychologie stwierdziła, że cierpię na depresje i zaburzenia lękowe. Nie chce mi się w to wierzyć. Potrzebuje pomocy, nie mogę liczyć na rodzinę, a mój chłopak już nie wie jak mi pomóc, chce z tego wyjść ale nie wiem jak..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...