Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne okresy a niedoczynność tarczycy


Gość karOOlinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karOOlinka

Mam niedoczynność tarczycy biorę euthyrox, mam 25 lat i od zawsze miałam nieregularne okresy. Czasem nie miałam przez 2 miesiace potem mialam przez 2 tygodnie. Obecnie biore tabletki antykoncepcyjne ale chcialabym sobie zrobic przerwe. Boje sie jednak, ze jak odstawie, znowu okresy beda rozregulowane. Czy jest mozliwe aby miec regularny okres przy niedoczynnosci tarczycy i haschimoto? Nie chce cale zycie brac tabletek a znowu miec okres raz na 2-3 miesiace przez 2 tygodnie i w dodatku bardzo bolesny, ktory nie wiadomo kiedy sie pojawi to naprawde nie jest przyjemne. Prosze o porady co robic w takiej sytuacji i czy mam szanse wyregulowac swoj cykl.

Odnośnik do komentarza
Gość karOOlinka

no własnie boję się, że zawsze bede musiała przyjmowac albo tabletki albo miec bardzo nieregularne, zwłaszcza ze w jednym miesiacu tsh mam w normie w drugim nie, do tego majac nascie lat mialam torbiele na jajnikach przez 3 miesiace bralam harmonet od ktorego przytylam i bardzo zle sie czulam ale torbiele zniknely, potem mialam zamrazana nadzerke, no i te tabletki, chcialabym je odstawic ale boje sie ze wszystko bedzie rozregulowane, co robic??

Odnośnik do komentarza

Witam,

Niestety, przy Twojej chorobie okresy mogą być nieregularne. Choroba Hashimoto to przewlekła choroba autoimmunologiczna, prowadząca do przewlekłego zapalenia tarczycy. Jeżeli lekarze nie odkryją jakiegoś leku, który będzie blokował przeciwciała skierowane przeciwko tarczycy, szanse na wyleczenie tego schorzenia są znikome. Dlatego leczy się tę chorobę objawowo i hormony będziesz musiała brać całe życie.
Twoje cykle miesiączkowe uzależnione są m.in. od właściwego poziomu hormonów tarczycy. Niedoczynność hormonalna tarczycy zaburza cykl miesiączkowy na wiele sposobów. Hormony tarczycy są odpowiedzialne pośrednio za ilość wydzielanych hormonów przez jajniki oraz na dojrzewanie komórek jajowej oraz owulację.
Dlatego u kobiet z niedoczynnością tarczycy miesiączki mogą być bolesne, nieregularne(zwiększona ilość estrogenów).

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość karOOlinka

dziękuję za odpowiedź Panie Doktorze!
właśnie u mnie tak jest :((
nie mam okresu 2 miesiace potem mam 2 tygodnie i to bardzo bolesny zdarzalo sie ze nie wychodzilam z domu tylko leżałam skulona i prawie płakałam z bólu. Nie chce brac antykoncepcji caly czas, ale boje sie tego bólu i tego jak to wszystko wyglądało. Nie wiem co robic, wiem ze leki na tarczyce bede brala juz na stale wiec niestety mysle ze mam marne szanse na wyregulowanie okresu, przynajmniej chcialabym zeby nie trwaly 2 tygodnie nie byly tak bardzo obfite i tak bardzo nie bolały :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...