Skocz do zawartości
Forum

Zanik okresu po radykalnym odchudzaniu


Gość wystraszona21

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wystraszona21

Witam,
Od około sześciu miesięcy intensywnie się odchudzam. Schudłam prawie 10 kg. Na ten moment ważę trochę poniżej 44kg, przy 166 mam 21 lat. Przeczytałam ostatnio artykuł o przedwczesnej menopauzie i zaczęłam się bać bezpłodności. Ostatni okres miałam w listopadzie 2011. Czy jedyną metodą jest przytycie? Chciałabym tego uniknąć. Czy mogę być bezpłodna przez odchudzanie, czy to tylko przejściowe?

Odnośnik do komentarza

brak okresu przy odchudzani uto normalna sprawa jak za duzo schudlas oslabilas organizm, to nie masz okresu, jestes zbyt chuda musisz zdecydowanie przytyc bo Twoja waga to juz prawie jak u anorektyczki, dopoki nie przytyjesz nie dostaniesz okresu przy tej wadze narobisz sobie problemow zdrowotnych juz je masz - brak okresu. Nie dostaniesz go bo organizm jest oslabiony, dlatego go nie masz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nagłe zmiany masy ciała mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania, powodując Amenorrhoea secundaria, czyli tzw. wtórny brak miesiączki.
Mówimy o nim jeżeli podczas 3 kolejnych cykli u kobiety nie wystąpiła miesiączka, lub/i tyle wynosi przerwa pomiędzy kolejnymi krwawieniami.
W Pani przypadku mechanizm związany jest z nagłą utratą tkanki tłuszczowej, co doprowadza do gwałtownego zablokowania estrogenów. Co się okazuje szybkie przybranie na wadze także nie jest korzystne dla naszego organizmu.
Występuje u Pani niedowaga. Proszę powrócić do należnej wagi(ok.51 kg). Stopniowo na niej przybierając. Regularne miesiączki, powinny wówczas powrócić. Jeżeli nie proszę udać się do swojego ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...