Skocz do zawartości
Forum

Pieczenie skóry po zastosowaniu maści na grzybicę na mosznę


Gość el...10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój problem polega na tym iż mam dość wrazliwą skórę stąd średnio co sezon letni pojawia sie u mnie grzybica pachwinowa w okolicy krocza która cześciowo pojawia sie też na udach . Zgodnie z opinia dermatologa przyczyna jest wilgoć nie wysuszona skóra po kapieli i obcisła bielizna .
Po zastosowaniu przepisanej przez lekarza maści o nazwie Pevisone grzybica ustapiła po kilku dniach i po dwóch tygodniach zakończyłem leczenie z powodzeniem.
Niestety obecnie sytuacja sie powtórzyła i jak zawsze Pevison pomógł jednak po kuracji stwierdziłem że podobna czerwona dobrze zaznaczona plama znajduje sie na mosznie która swędzi i piecze ., nadmieniam iz nie ma nic w pachwinach i na udach ale centralnie na samej mosznie. Zastosowałem również pevison ., po jednym dniu smarowania rano i wieczorem plama natychmiast zbladła jakby ustępowała ale na trzeci dzień było juz tragicznie pieczenie palenie skóry jakby maść zaszkodziła , obecnie próbowałem jeszcze Daktacort z hydrokortizonem i po tygodniu żadnych efektów, moszna wciąż piecze i jest niemalże wiśniowa poza tym obszaem skóra jest normalnego koloru.
Prosze o porade jakiej maści mógłbym uzyc do zwalczenia tego schorzenia.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Jak sam zauważyłeś stosowanie różnych maści na własną rękę nie przynosi spodziewanego efektu a wręcz potęguje dolegliwości. Nasilenie zmian mogło wystąpić na skutek zwiększonej wrażliwości skóry moszny. Powinieneś wybrać się do swojego dermatologa, który zastosuje odpowiednią terapię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...