Skocz do zawartości
Forum

Przybranie na brzuchu i obolałe piersi po stosunku bez zabezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

witam
moje pytanie dotyczy problemu ciąży...
mianowicie w styczniu br roku dostalam dwa razy miesiaczke ...
pierwsza zaczela sie 30 grudnia a skonczyla sie 5 stycznia... natomiast druga trwala od 22 do 27 stycznia... od tego czasu nie pojawila sie miesiaczka...
przybralam na brzuchu, zaczelam troche wiecej jesc, piersi mam obolale ale zadnych oznak miesiaczki.. dodam iz kocham sie ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia lecz praktycznie nie konczy we mnie tylko przewaznie na zewnatrz... przyjaciolki mowia ze moge byc w ciazy lecz ja uparcie twierdze ze nie ... czy moga miec racje?? kiedy wykonac test lub zglosic sie do ginekologa??

prosze o szybka odpowiedz...
z gory serdecznie dziekuje..

Odnośnik do komentarza

Jasne, że możesz być w ciąży, seks bez zabezpieczenia to duże ryzyko ciąży nawet jesli facet nie konczy w Tobie, bo co z tego, ze wyjął, skoro mógł mu się wydzielac preejakulat podczas stosunku w którym mogą być plemniki? Moja kolezanka tak zaszła w ciaze bo facet choc zdazyl wyjac to zanim wyjal cos mu sie ulało a nawet o tym nie wiedział, takze ryzyko ciazy jest i to spore.

Idź do przychodni za 20-30 zł zrobisz test ciążowy z krwi beta hcg wynik powyzej 5 wskazuje na ciaze, zrob te badanie i zobacz wynik.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Stosunek przerywany nie jest w 100% skuteczną metodą antykoncepcyjną. Przy skrupulatnym jej stosowaniu wskaźnik Pearla wynosi 4, tzn. 4 kobiety na 100 zajdzie w ciąże, w czasie roku stosowania tej metody. Oczywiście przy typowym jej stosowaniu wskaźnik ten jest znacznie większy.
Myślę, że pierwszym rozsądnym krokiem będzie wykonanie testu ciążowego. Może go Pani kupić w każdej aptece. Proszę do jego wykonania użyć moczu porannego, ponieważ zawiera największe stężenie Beta-hcg(tzw. hormonu ciążowego) i da Pani 99% pewność. Taki test można wykonać już w dniu spodziewanej miesiączki, jeżeli ona nie przyjdzie. W przypadku dodatniego wyniku proszę udać się do ginekologa. Prezentowane przez Panią objawy są prawdopodobnymi objawami ciąży.
Jeżeli test wyjdzie negatywnie to mimo wszystko powinna Pani odwiedzić ginekologa aby wyjaśnić przyczynę utraty krwawienia menstruacyjnego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...