Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć do wakacji?


Gość mi...61

Rekomendowane odpowiedzi

W maju będę miała 13 lat. Mam 1,63 ( lub 64 cm nie wiem dokładnie ) i ważę strasznie dużo, bo aż 68 kg. Chcę schudnąć do wakacji, tak żebym mogła pokazać się w stroju kąpielowym. Moim największym problemem są brzuch i uda. Proszę o jakąś skuteczną radę.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku restrykcyjne diety nie są wskazane. Dlatego najlepiej jest zwiększyć aktywność fizyczną. Zacznij uprawiać jakiś sport. Idzie wiosna więc będzie piękna pogoda,która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Zacznij codziennie biegać, jeździć na rowerze czy chociażby chodzić na długie spacery. To bardzo ważne abyś jak najmniej spędzała czasu przed telewizorem czy komputerem. Musisz być aktywna. Jeśli nie lubisz biegać to ćwicz w domu. Zacznij robić brzuszki, skłony, wymachy nóg, przysiady i półprzysiady. Trening zaczynaj zawsze od rozgrzewki tak aby uniknąć kontuzji, na rozgrzewkę możesz wybrać pajacyki, biegi w miejscu czy skakanie na skakance. Wszystko zależy od ciebie.Pamiętaj tylko aby to nie były jednorazowe zrywy aktywności, ćwiczenia aby miały przynieść zamierzony skutek powinny być wykonywane regularnie.

Odnośnik do komentarza

wcale tak dużo nie ważysz, nie masz jakiejś kolosalnej nadwagi więc nie masz co siać paniki. Musisz być bardziej aktywna, więcej się ruszać. Chodź do szkoły na piechotę, jeździj rowerem lub na rolkach. możesz poprosić kogoś z rodziny albo przyjaciółkę to będzie ci łatwiej wytrwać i będzie Ci raźniej.

Odnośnik do komentarza
Gość inesines666

Wiesz, najlepiej jest po prostu zacząć uprawiać sporty. Jesteś jeszcze bardzo młoda, więc nie możesz się nagle strasznie głodzić, bo Twojemu organizmowi teraz jest potrzebne odpowiednie odżywianie. Zrezygnuj ze słodyczy czy fast foodów, ale poza tym odżywiaj się jak do tej pory. Co się tyczy sportu, wybierz sobie jakiś i trenuj regularnie. Dobrym pomysłem jest bieganie. Biega 3 razy w tygodniu wolnym tempem po godzinie i zobaczysz, że szybko schudniesz. Uważaj na stawy kolanowe, mogą stać się przeciążone i boleć - podobno dobrym środkiem na tę dolegliwość jest sól lecznicza do kąpieli, która uzupełnia mikroelementy i regeneruje organizm po treningach, likwiduje zakwasy etc. Pamiętaj jeszcze o tym, żeby nie poddawać się po tygodniu, jeśli nie będziesz widziała konkretnych efektów uprawiania sportu - one na pewno przyjdą, tyle że z czasem. Musisz być przede wszystkim cierpliwa i zawzięta, a na pewno się uda! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...