Skocz do zawartości
Forum

Chcę schudnąć, ale nie potrafię powstrzymać się od słodyczy i jestem leniwa


Gość kl...9b

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem Klaudia, mam 164cm wzrostu, 72kg i 13 lat. Chciałambym schudnąć przynajmniej 5 kg, ponieważ jestem najgrubsza z klasy i wstydze się tego. Jest tylko jeden problem, nie umiem pochamować się od słodyczy i jedzenia, a na dodatek jestem bardzo leniwa. Na obiad potrafię zjeść 3 pełne miski zupy i jeszcze mi nie wystarcza. Kiedy nie moge pochamować głodu jem słodycze i tak na codzień. Cały czas mówie sobie, że od jutra zacznę mniej jeść, ale jest pytanie, czy wystarczy nie spożywać nadmiernego posiłku, aby schudnąć te wymarzone 5 kg?Na co trzeba uważać, żeby nie przybywać na wadze? Ile kalori na codzień powinna mieć na co dzień 13-latka?

Odnośnik do komentarza

Powinnaś dziennie przyjmować około 2300 kcal. Jeśli nie umiesz się pohamować to będzie ci trudno schudnąć. Ograniczenie porcji na pewno przyczyni się do utraty wagi, jeżeli chcesz spotęgować ten efekt to zacznij ćwiczyć. Niestety leżenie na kanapie nie powoduje chudnięcia.
Musisz ograniczyć słodyczy to niezbędnego minimum, a najlepiej w ogóle odstawić, to samo tyczy się fast foodów. Są one bardzo kaloryczne i nic nie wnoszą do Twojego jadłospisu. Zamiast nich jedz owoce i warzywa.
Co do ćwiczeń. to zaproponuję ci kilka, rób je przez godzinę dziennie:
1. ABT
2. Ćwiczenia w domu
3.Fat-burning
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka000

powinnaś robić wszystko aby jak najmniej myśleć o jedzeniu. wychodź na spacery, na rower czy rolki. Umawiaj się z przyjaciółmi do kina czy do galerii. Znajdz sobie jakąś pasję. Nie kupuj słodyczy. Kiedy nie będziesz ich miala w domu na pewno zadziej bedziesz je jadla. jezeli bedziesz już miala wielka ochote na słodkie zjedz jakiś owoc (np. banana, czy dojrzala gruszkę, ponieważ zawierają duże ilości cukru) albo wypij herbatę owocową, osłodzoną łyżeczką prawdziwego miodu. Niedość że wspaniale smakuje, to jedzcze ma wiele korzyści dla zdrowia.
Po obiedzie zamiast siedzieć przed telewizorem czy komputerem postaraj się znależć czas na ćwiczenia. Zobaczyś że po takim wysiłku minie ci ochota na słodycze! "-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...