Skocz do zawartości
Forum

Czy stres może zafałszować wynik testu ciążowego?


Gość ra...21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja narzeczona zrobiła 2 teksty i wyszły pozytywnie. Miesiączka się spóźnia, ale nie ma żadnych objawów ciąży. Czy brak miesiączki może być spowodowany przepracowaniem i stresem a testy mogą się mylić?

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

No raczej dwa testy jest to dość wiarygodny wynik. Owszem miesiączka może spóźniać się z powodu stresu, przemęczenia, ale dwa pozytywne testy są potwierdzeniem tego, że to jednak nie przez stres opóźnia jej się okres. Jeśli pomimo testów nadal nie wierzycie radzę zrobić usg albo test z krwi.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Test ciążowy może dawać czasami wynik pozytywny mimo braku ciąży. Jest to wówczas tzw. wynik fałszywie dodatni. Taki stan ma miejsce w pewnych stanach patologicznych np.:w ciąży pozamacicznej, torbielach jajników, niektóre choroby nowotworowe(choroby trofoblastyczne) oraz podczas stosowania leków zawierających beta-hcg.

Jeżeli wynik wyszedł dwa razy pozytywnie to w 99% istnieje prawdopodobieństwo, że Pana narzeczona jest w ciąży. Proszę najlepiej zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam, mam pytanie nie wiem juz ktory raz to pisze nie uzyskalam odpowiedz, dlatego prosze o rzetelna odpowiedz.
1 stycznia br uprawialam petting nie bylo bezposredniego kontaktu ale mam watpliwosci czy cos wiecej sie nie wydarzylo, czy na palcach partnera nie przeniosla sie sperma w me okolice intymne. dodam ze byl to 1 dzien miesiaczki tzn brazowe plamienie. trawlo ono kilka dni , tydzien pozniej bardzo zle sie culam mialam zawrtoy glowy, wymioty bol brzucha. zrobilam test negatywny, powtorzylam rano ,negatywny. z dnia na dzien czulam sie coraz gorzej. ok 23 stycznia udalam sie do lekarza gin ktora powiedziala ze nic nie widac, jedymie powiekszone i lekko zabroaziwone piersi. wiec oczekujac na miesiaczke udalam sie do innego ginekologa 4 lutego powiedzial ze na usg nic nie widac imam isc na beta hcg tak zrobilam wynik 0.41 za dwa dni 0.40. wciaz nieuspokojona (dostalam okres ok 7 litego jednak byl inny niz wczesniej)MAM BARDZO NIEREGULARNE CYKLE. OD ZAWSZE.ten trwal 4 dni byly skrzpey bol tylko 1go dnia.
udalam sie wiec do ginekkoga ktory oowiedzial ze nic tam nie ma. wciaz moj stan sie poglebiał zle sie czulam wiec powtorzylam bete w polowie litego wynik.2,35(czuloscod 5 powyzej 5 to ciaza)przestraszylam sie udalam do ginekologa i znow to samo i znowu zrobilam bete i wyszla 0.65 . i znowu ginkolog i znowu nic nie ma.
to ostatnie bylo 5 marca) od tamtej pory czekam na miesiaczke. mam zawrtoy glowy.sucha skore, bola mnie jajniki plecy, mam wieksze piersi sutki odstajace brodawki sutkowe brazowe, bola mnie zeby . jeste zmeczona i apatyczna. nie moge sie skuoic. powtorzylam test 14 marca beta wyszla0,19 .co sie dzieje. prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...