Skocz do zawartości
Forum

Schudnięcie z brzucha, ud i boczków przy obciążeniu genetycznym nadwagą


Gość pa...14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, ważę 65 kg i mam 162 cm. Chce schudnąć, ale nie wiem jak. Jakiej diety się trzymać? Jakie sporty uprawiać? Bardzo prosze o szybką pomoc. Chodzi głównie o zgubienie lekko z brzucha, ud no i .. boczków. Rodzinna nadwaga. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Najlepszym rozwiązaniem jest przejście na dietę dobrze zbilansowaną dostarczającą organizmowi około 1300-1400 kcal. Jest to dieta pozwalająca na schudnięcie, bez zbędnych głodówek. Najbardziej kaloryczny powinien być obiad, potem śniadanie. Kolacja jedzona na 3 godziny przed snem powinna być lekka i niezbyt obfita. Między 3 głównymi posiłkami jedz II śniadanie i podwieczorek/ Dobrym pomysłem będą owoce i jogurty, możesz też zjeść maślankę, jogurt z musli czy otrębami owsianymi. Szczególnie polecam otręby owsiane, zawierają dużo błonnika, witamin i mikroelementów. Jeśli nie lubisz otrębów możesz do jogurtów dodać płatków owsianych błyskawicznych. Na obiad możesz jeść ryby, chude mięso i warzywa. Zamiast ziemniaków polecam kasze i brązowy ryż. Jeśli nie lubisz ich to nie okraszaj ziemniaków tłuszczem czy masłem. Do przygotowywania potraw wybieraj tłuszcze pochodzenia roślinnego a nie zwierzęcego. Unikaj potraw smażonych, lepszym rozwiązaniem jest spożywanie dań przyrządzonych przez gotowanie na parze, duszenie czy pieczenie. Do co najmniej 3 posiłków jedz warzywa i owoce. Staraj się nie podjadać pomiędzy posiłkami, unikaj jedzenia fast foodów i słodyczy a także picia kolorowych napoi gazowanych.
Oprócz diety ważnym elementem odchudzania jest aktywność fizyczna.Zbliża się wiosna więc dni są na tyle ciepłe że można chodzić na długie spacery, jeździć na rowerze, czy biegać. Zacznij od krótkich dystansów sukcesywnie je wydłużając. Jeśli nie lubisz tej formy aktywności to zacznij ćwiczyć w domu. Jeśli będziesz ćwiczyć godzinę dziennie to na pewno po pewnym czasie zobaczysz efekty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...