Skocz do zawartości
Forum

Twardzica układowa


Gość Grenadina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grenadina

U mojej mamy zdiagnozowano twardzice układową. Obecnie jest leczona: metotrexat, ale nie widać jakiejś szczególnej poprawy. Mama leży w szpitalu i jest poddawana tym wszystkim dziwnym badaniom. Lekarz dzisiaj nie miał dla mnie czasu powiedział tylko że w badaniach krwi jakieś ANA2, jest nie takie jak powinno. Poczytałam i podowiadywałam sie o tej chorobie i znalazła coś o dość skutecznym ( podobno?) leczeniu penicyliną? Chciałabym się dowiedzieć czy to prawda, czy takie leczenie jest możliwe i czy jest skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Gość warkoczyk6

Chciałabym zapytać o twardzinę układową, bo zaczęłam spotykać się z chłopakiem, którego siostra na to choruje. Chciałabym zapytać na czym konkretnie polega ta choroba i czy jest zaraźliwa. Jest ponoć od tygodnia w szpitalu, ale nie dopytywałam gdzie i na jakim oddziale. Słyszałam, że ta choroba może prowadzić nawet do smierci, dlatego bardzo się zmartwiłam bo mój partner też to bardzo przezywa. Siostra już wcześniej chorowała z tego co wiem, ale wszystko było w porzadku a teraz coś się nasiliło. Prosze mi napisać jak się to leczy i co można zrobić dla dziewczyny żeby czuła się lepiej?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...