Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastoletniej wegetarianki


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Mam 12 lat . Mój problem jest taki że mam 12 lat , wzrost-142 cm i waga-46 kg a powinnam ważyć z 36 kg. Ćwiczyłam i mniej jadłam lecz nie mogłam się oprzeć słodkością . Od tej chwili przeszłam na wegetarianizm i jem tylko jeden posiłek dziennie . Ćwiczę godzinę dziennie i piję około litra wody . Czy to mi pomoże proszę o pomoc . Naprawdę nie wiem co mam robić..........??

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku najlepszym rozwiązaniem jest unikanie słodyczy i fast foodów oraz ćwiczenia i bycie aktywną. Postaraj się jak najwięcej czasu spędzać na dworze, biegać i chodzić na spacery, jeździć na rowerze czy rolkach. Unikaj siedzenia w domu. Jeśli pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia to ćwicz w domu. Jeśli poświęcisz godzinę dziennie na ćwiczenia to na pewno po pewnym czasie zobaczysz efekty.
W Twoim wieku spożywanie jednego go posiłku dziennie jest niewskazane, wręcz zabronione, dojrzewasz i rozwijasz się. Musisz dostarczać swojemu organizmowi substancji pokarmowych tak by nie dopuścić do niedoborów, które mogą zahamować Twój rozwój.

Odnośnik do komentarza
Gość Piękna i Bestia

ja też kiedyś próbowałam wegetarianizmu, byłam trochę starsza od ciebie ale mniej więcej tak to własnie wyglądało. Potem zaczełam czytać więcej na ten temat i w wege wcale nie chodzi oto by jesć mało, czy nie jeść nic tylko musisz rezygnujesz z mięsa, możesz jeść ryby w zamian. Będac wegetarianką możesz jęśc normalne posiłki, tak jak wszyscy, tylko w Twoim przypadku będzie to trudne bo podejrzewam że obiady gotuje Twoja mama i nie masz zbyt dużego wpływu na to co jesz a czego nie jesz. W każdym razie nie myl wegetarianizmu z głodówka

Odnośnik do komentarza
Gość Piękna i Bestia

bo to jest moda, teraz każdy chce być eko i wege tak naprawdę nie majac pojęcia co to oznacza. Jakby się zapytać ludzi na ulicy to też by nie wiedzieli - podjerzewam że połowa by powiedziała ,ze to tylko miesa nie jeść i już jesteś wege

Odnośnik do komentarza

przeciez wegetarianizm nie polega na tym aby jesc 1 posilek dziennie tylko na tym aby nie jesc miesa. Jak bedziesz jadla 1 posilek dziennie to nie schudniesz ale wrecz mozesz przytyc bo organizm bedzie chcial odkladac to, co wchłonął!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...