Skocz do zawartości
Forum

Głodówka 30-dniowa


Gość 765nina

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nina mam 18 lat mam 170 wzrostu i waze 75 kg bardzo chcialabym schudnac do wakacji ale nie mam zadnej motywacji jest mi bardzo ciezko bo w domu wszyscy sa otyli ja w porownaniu z moja rodzina jestem szczupla choc wiem ze i tak waze za duzo.

kolezanka powiedziala mi o diecie 30 dniowej głodówce, ze nie je sie praktycznie nic tylko sie duzo pije wody ewentualnie jakas salate sie je. ponoc mozna bardzo duzo schudnac ale boje sie ze nie wytrzymam miesiaca na glodowce gora 2 tygodnie myslicie ze schudne? a co jesli potem przytyje? co sadzicie o tej diecie?

Odnośnik do komentarza

Spytaj sie koleżanki najpierw ile przytyła po zakończeniu tej głodówki. Głodówkę jeśli już to dobrze jest zrobić jedno dniową na oczyszczenie organizmu. Jesli jest dłuższa albo nawet zmniejszasz poziom kalorii to po pierwsze chudniesz z mięśni a nie tłuszczu, czyli w efekcie zmniejszy ci sie metabolizm, czyli w efekcie, po zakończeniu takiej diety i po powrocie do dawnych nawyków możesz przytyć dwa razy tyle. O tym jakie obciążenie dla zdrowia to może być to już chyba nie muszę wspominać.

Odnośnik do komentarza

to bardzo głupie.. taka ,,dieta" jest mocno wyniszczająca dla organizmu a o efekcie jo jo to już nawet nie wspomnę. Równie dobrze możesz nic nie jest po jakimś tygodniu odwiozą cie do szpitala bo pewnie gdzieś zasłabniesz... ale proszę droga wolna chcesz to niszcz swoje zdrowie

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Taka dieta jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia a nawet życia. Taka ,,dieta" może bardzo wyniszczyć i osłabić organizm. Głodówkę można robić raz na miesiąc, max 2 razy w miesiącu, ale nie powinna ona trwać ðłuzej niż 3 dni. W innym przypadku może dojść do niedoborów aminokwasów egzogennych i witamin. Obie te rzeczy są nam niezbędne do życia i prawidłowego funkcjonowania, dlatego bardzo ważne aby dostarczać je w codziennej diecie. Sałata ci tego nie zapewni. Dodatkowo przy takiej głodówce trzeba się liczyć z dwoma konsekwencjami:
Pierwsza to efekt jo jo,przy tak radykalnej metodzie nie uda ci sie go uniknąć. Drugi to jeśli rzeczywiście wytrzymasz miesiąc nie jedząc prawie nic ( organizm jeśli dostarcza się mu mniej niż 300 kcal dziennie uważa to za głodówkę) to spożywanie posiłków po takim czasie będzie bardzo trudne i bolesne, możesz mieć problemy z wypróżnianiem się, pracą jelit i żołądka. Zastanów się wiec czy warto?
Jeśli chcesz schudnąć to postaw na racjonalne odżywianie oraz sporą dawkę ruchu a nie na głodzenie się. Zacznij jeść mniej, unikaj podjadania pomiędzy posiłkami, jedzenia tłustych potraw, słodyczy i fast foodów. Dołącz do tego ćwiczenia i aktywne spędzanie czasu a waga sama Ci spadnie bez zbędnego głodzenia się

Odnośnik do komentarza

przeciez to jest bezsens. Chcesz sobie dziewczyno zaszkodzić. A potem biadolić że nie dość że rozregulowałaś organizm, przytyłaś 3 razy więcej itp podobne. Zastanów się czy naprawdę tego chcesz.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość aneczka03

ja bym nie potrafila nic nie jesć caly miesiąć. Mam na mysli diete, że nic nie jem i piję tylko wode. Od dwoch miesięcy jestem na diecie plynnej i pije tylko herbatę słodzoną miodem lubslodzikiem, soki czy jakieś jogurty pitne. Już nawet mi sie żoŁĄDEK SKURCZYŁ I NIE CZUJE GŁODU CHOCIAŻ Z POCZATKU BYŁO TRUDNO. A TAk zeby na miesiąć żyć tylko o wodzie to chyba ktoś by musial mnie gdzieś zamknąć i tylko wodą poić ;P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...