Skocz do zawartości
Forum

Pałeczka ropy błękitnej w wymazie z gardła


Gość ...KaTTarzYYnkAA...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ...KaTTarzYYnkAA...

Witam wszystkich, piszę, poniewaz mam problem dotyczący mojego synka Arturka. Jestem młodą mamą (24 lata) i po prostu nie wiem jak postępowac w takiej sytuacji.
Arturek zachorował na zapalenie oskrzeli na poczatku dostał antybiotyk ale nic niestety nie było poprawy i trafilismy do szpitala. w wymazie z gardła wyszła pałeczka ropy błękitnej, bo na poczatku było tez podejrzenie zapalenia krtani. ale po kilku dniach sytuacja została opanowana i lekarz zgodził się na wypis dziecka do domu. Dzień przed wypisem był robiony ponownie wymaz, który także wskazał pałeczke ropy.
Byłam zaniepokojona ale lekarz stwierdził, ze nie ma żadnych niepokojących objawów i prawdopodobnie synek jest po prostu nosicielem. Zaczełam sie martwić, bo syn ma 7 lat a juz kilkukrotnie chorował na zapalenie sokrzeli no i jeszcze ten wymaz... zaczełam czytac i doczytałam się, że może to być mukowiscydoza ( u nas jest ciagle problem z płucami oskrzelami i oddychaniem testy alergiczne negatywne!!).

Stąd moje pytanie jak Panstwo oceniacie to wszystko czy mozna dziecko zaszczepic aby choroba nie wracała? czy to moze byc mukowiscydoza? czy ta pałeczka ropy błekitnej w gardle to czy to cos groznego? czy to znaczy ze dziecko do konca zycia bedzie nosicielem? jakie to ma skutki? prosze o odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza

dlaczego od razu mukowiscydoza? nie wiadomo, to ze matą pałeczke w wymazie faktycznie moze znaczyc ze jest nosicielem bo jak raz zlapal to choroba moze byc wyleczona ale bakteria zostala skoro lekarz nie przejal sie tym to zaufaj mu a co do kaszlu - ponow badania alergologiczne i zbadaj oskrzela moze nie sa do konca wyelczone albo jest nawrot choroby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...