Skocz do zawartości
Forum

Wcześniejsze rozpoczęcie blistra tabletek antykoncepcyjnych


Gość J.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem polega na wcześniejszym rozpoczęciu blistra tabletek antykoncepcyjnych Yasminelle. Pierwszą tabletkę zażyłam, gdyż pierwszy dzień czterodniowego plamienie wzięłam za pierwszy dzień okresu. "Właściwy okres" zaczął mi się tydzień później. W związku z tym nie wiem czy robić 7dniową przerwę i rozpoczynać kolejne opakowanie (czy będę wtedy zabezpieczona?), czy zacząć je dopiero przy kolejnym okresie?

Odnośnik do komentarza

bierz normalnie całe opakowanie i normalnie zrób 7 dni przerwy po opakowaniu. Jak wezmiesz tabletke w 1 dniu miesiaczki to jestes chroniona przed ciaza od 1 tabletki jak wezmiesz w inny dzien niz pierwszy dzien miesiaczki to jestes chroniona po 7 dniach. Takze łączenie blistrow nie ma nic do rzeczy, zrób normalnie przerwe po 21 tabletka i po dniach rozpoczni jnowe opakowanie a teraz przez ten tydzien dodatkowo sie zabezpieczaj i po problemie :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Czy jednak ochrona po 7 dniach od pierwszej tabletki ma miejsce zawsze (kiedy rozpoczęłam branie tabletek w dowolnym dniu cyklu), czy aby nie max. 5 dnia od rozpoczętej miesiączki?(jak mi się wcześniej wydawało)?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że tak niejasno piszę. Sądziłam, że to jest tak:
PIERWSZY dzień cyklu (pierwszy miesiączki) - pierwsza tabletka i wszystko ok;
DRUGI do PIĄTEGO dnia cyklu - pierwsza tabletka - wtedy dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.

Natomiast u mnie to plamienie wypadło mniej więcej w drugiej połowie cyklu. W związku z tym nie wiem, czy postępować, własnie tak jak Napisałaś, czy poczekań na następną "prawdziwą" miesiączkę, nie z odstawienia

Też właśnie niepokoi mnie ten okres tydzień później - był zupełnie normalny i skończył się niemal równo z końcem blistra tabletek...

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

nie przerywaj teraz brania jak juz zaczełas brac tabletki bo wtedy wprowadzisz jeszcze wiekszy chaos hormonalny do organizmu. Wzielas 1 blister jak rozumiem nie 1 dnia miesiackzi i mialas okres w trakcie branai - to sie zdarza przy 1 opakowaniu. Nie odstawiaj tabletek po 1 blistrze zrob 7 dni przerwy i weź pierwszą pigulke z drugiego blistra i pewnie juz nie bedziesz miala okreesu w srodku brania tabletek bo hormony juz sie ustawią, przy 1 opakowaniu to normalne ze jest plamienie czy czasem krwawienie. Nie odstawiaj tabletek bo to bedzie wieksze zamieszanie. A co do tego:

PIERWSZY dzień cyklu (pierwszy miesiączki) - pierwsza
> tabletka i wszystko ok;
> DRUGI do PIĄTEGO dnia cyklu - pierwsza tabletka - wtedy
> dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.

to ja o tym nie słyszałam ja słyszałam że pierwszy dzien - od pierwszej tabletki, inny dzien niz pierwszy - po tygodniu.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Co musisz wiedzieć przy stosowaniu doustnej antykoncepcji:
1) Po pierwsze przerwa na krwawienie powinna trwać nie dłużej niż 7 dni. Czyli prosty schemat 21 dni bierzesz tabletki, później robisz siedem dni przerwy na krwawienie.
2)Przerwa na krwawienie może zostać skrócona, lub całkowicie pominięta(w pewnych okolicznościach) ale na pewno nie może trwać 8 dni i dłużej, ponieważ tracisz ochronę antykoncepcyjną.
3) Może czasami pojawić się krwawienie pod koniec brania tabletek lub w innym okresie brania tabletek. Jeżeli pojawi się ono raz-to nie masz się co martwić. Jeżeli pojawi się w kolejnym cyklu lub powtórzy się w tym samym należy ustalić jego przyczynę u ginekologa.
4) Powinnaś skończyć blister i zrobić sobie przerwę, bez względu na krwawienie.
5)Jeżeli krwawienie wydłuży się i będą towarzyszyły Ci objawy dodatkowe np. bóle podbrzusza, nudności, zawroty głowy-zgłoś się pilnie do swojego lekarza.
6)Tabletki powinnaś zacząć brać od pierwszego dnia krwawienia miesiączkowego.

Jak masz jakieś dodatkowe pytania to pytaj;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli tabletkę weźmiesz pierwszego dnia cyklu, tzn w 1 dzień krwawienia miesięcznego-to występuje pełna ochrona.
W przypadku, gdy weźmiesz tabletkę 2-5 dnia cyklu(mówię o rozpoczęciu antykoncepcji) wówczas przez 7 dni należy się zabezpieczać dodatkowo(np. prezerwatywa), ponieważ ochrona może nie być pełna.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Rozumiem i to wiem:)
Chodzi o to, że omyłkowo wzięłam plamienie mniej-więcej w środku cyklu za wczesną miesiączkę i rozpoczęłam pierwszy blister. Tydzień później nastąpiło krwawienie - w terminie spodziewanej,regularnej miesiączki. Aktualnie skończyłam to opakowanie i mam wątpliwości czy po przerwie rozpoczynać kolejne, czy czekać na miesiączkę nie z odstawienia i rozpocząć przyjmowanie tabletek od nowa dopiero wtedy.

Trochę skomplikowane, wiem. Bardzo dziękuję za odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Gość monika1988.12

Witam

Jak do tej pory moje miesiaczki były regularne co 28-30 dni. Za 10 dni powinnam dostać kolejna miesiaczkę, lecz także tego samego dnia wyjeżdżam na tydzień do Hiszpani. Podróż będzie autokarem, nie chcialabym również przez cały pobyt na miejscu mieć miesiaczke. Posiadam pełne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i tak zastanawiam sie czy mogłabym je zacząć teraz zażywać? Boje się jakie to może mieć skutki, nie chcialabym rozregulować wszystkiego i mieć problemy zdrowotne. Zależy mi na przesunięciu miesiaczki, nie na działaniu antykoncepcyjnym. Bez wiekszego zastanowienia polknelam dziś pierwszą tabletke lecz zaczęłam myśleć teraz o skutkach tego czynu. Jak postąpić dalej? Czy mogę kontynuować zażywanie tabletek czy raczej to nie jest wskazane? Jakie mogą być tego konsekwencję? Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...