Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ciąży po zażyciu czterech tabletek antykoncepcyjnych i ich odstawieniu


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam! Mam pytanie. Wiem, że było już wiele podobnych tematów, ale nie znalazłam jednak jednej informacji. Może zacznę od początku. W wyniku pomyłki wzięłam tylko 4 tabletki anty i z pewnych powodów musiałam je odstawić. Dzień przed odstawieniem miał miejsce stosunek. Po 4 dniach od odstawienia dostałam krwawienia. Czy w związku z tym mam pewność, że nie jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo duża szansa na ciążę, bo odstawienie tabletek w 1 tygodniu i stosunek w tym tygodniu to mega szansa na ciaże i krwawienie o niczym nie swiadczy bo nie jest to naturalna miesiaczka tylko krwawienie z odstawienia w wyniku odstawienia hormonow. Zrób za 8 dni test z krwi beta hcg zeby potwierdzic lub wykluczyc ciaze bo ryzyko jest naprawde spore

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli przestałaś brać tabletki w pierwszym tygodniu, to straciłaś ochronę antykoncepcyjną, a więc istnieje u Ciebie ryzyko zajścia w ciąże podobne jak u ogólnej populacji. Teraz wszystko zależy jak długie cykle masz i czy wystąpi u Ciebie owulacja. Należy pamiętać, że cykl, który będziesz teraz przechodziła może być nieregularny.
Jeżeli chcesz się upewnić czy zaszłaś w ciąże najlepiej wykonaj test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki o ile jej nie dostaniesz.
W przypadku powtarzania się krwawień śródcyklicznych w następnym cyklu miesiączkowym musisz ustalić ich przyczynę wspólnie z ginekologiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata

Mam grypę, więc narazie muszę dać sobie spokój z testem z krwi, bo do przychodni raczej nie dojdę. Ale nie wytrzymałam i zrobiłam bobo test strumieniowy. Wyszedł negatywny. Trochę mi smutno. Liczyłam na "Małą wpadkę".

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzata

Minęło 19 dni od stosunku. Pojawił się u mnie bardzo obfity śluz, jasny i gęsty. Nigdy takiego nie miałam, zarówno przed hormonalną antykoncepcją, jak i w trakcie przyjmowania. I bolą mnie piersi, jestem ciągle śpiąca. Może jednak jestem w ciąży? Za 6 dni idę do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...