Skocz do zawartości
Forum

Ciała ketonowe w moczu


Gość Demii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
mam pytanie
robiłam analize moczu i krwi, krew wyszła poprawnie wszystko w granicach jednak w moczu wyszło mi;

Barwa - żółty
Przejrzystość - klarowny
Ciężar właściwy - 1.025 N:1.015-1.025
Białko - nieobecne
Glukoza - nie wykryto
Bilirubina -nieobecna
Urobilinogen - prawidłowy
Ciała ketonowe -ślad
Azotyny - nieobecne
Krew - nieobecna

Chciałabym zapytać co znaczy ten slad ciał ketonowych czy to świadczy o jakiejś chorobie?

Odnośnik do komentarza

wiesz lekarzem nie jestem, więc moja wedza opiera się na googlu:) i własnych doświadczeniach. Ciała ketonowe pochodzą z przemian metabolicznych w organizmie, ich obecność w moczu moze świadczyć o : głodówce lub drastycznych kuracjach odchudzających, diecie bogato-tłuszczowej, uporczywych wymiotach,gorączce,zatruciu ciążowym, kwasicy cukrzycowej,diecie ubogowęglowodanowej, biegunkach. Ale jeśli to jest tylko ślad to może po prostu błąd badania albo początek jakiejś infekcji.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek20

A czy mocz do analizy został oddany zgodnie ze wszystkimi zasadami? Czy umyłaś krocze tuż przed oddaniem moczu, czy mocz pochodził ze środkowego strumienia? Bo wyniki moczu często sa zafałszowane przez to, że został nieprawidłowo pobrany lub przechowywany, dlatego ja bym sie nie martwiła drobnymi odchyleniami, bo wystarczy drobne zachwianie w tych wszystkich zasadach i wychodzi nie wiadomo co :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...