Skocz do zawartości
Forum

Katar w gardle u dziecka


Gość kukurydza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kukurydza

Mój syn ma 7 lat i od tygodnia skarży się na katar w gardle. Najgorzej jest w nocy bo po całej nocy mu ta wydzielina z pływa i rano po prostu wypluwa jakby katar. Jest to ciągnąca się zółtawa wydzielina mówi, że zalega mu ona w gardle.
Dodam, ze syn jest alergikiem, ma alergie na kurz i roztocza. Oprócz tej wydzieliny nie ma objawów chorobowych, nie ma ani temperatury ani kataru. Zastanawiam się czy to nie alergia ale nie wydaje mi się, żeby alergia objawiała się w taki sposób. zastanawiam się czy nie robic mu wymazu z gardła i czy iść z tym do lekarza czy do laryngologa. Bylismy o ugólnego ale on przypisał antybiotyk, który niewiele pomógł, w dzien wydzieliny jest mniej to fakt ale po nocy jest strasznie, az sie syn dusi. Co robić w takiej sytuacji?
K.

Odnośnik do komentarza
Gość gosiaczek20

Jesli to rzeczywiście zatoki to kiepska sprawa, bo strasznie ciężko je wyleczyc. Trzeba jednak iść do lekarza, proponuje laryngologa, bo faktycznie istnieje tu ryzyko uduszenia, skoro wydzielina zbiera się w nocy...

Odnośnik do komentarza

to niekoniecznie muszą być zatoki. Jeśli jest alergikiem to może bć od tego, albo połączone jedno z drugim. Teraz jak są mrozy radze wyrzucić pościel na blakon na jakieś 30 minut ( oczywiście wtedy kiedy nie pada śnieg ) to samo zób z miśkami i innymi maskotkami. Wtłuczesz mrozem ewentualne roztocza i może to zmniejszy katar.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam,

Spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła jest jednym z objawów alergicznego nieżytu nosa. Jeżeli nie ma dodatkowych objawów to tak naprawdę niepotrzebnie Twój syn łykał antybiotyk.
Myślę, że powinna się Pani wybrać z synem do alergologa. Przepisze on leki łagodzące objawy.
Może Pani poczytać trochę więcej na temat choroby swojego syna w naszym artykule o alergii.
W przypadku jakiś niejasności proszę pytać, na wszystkie Pani pytania odpowiem;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...