Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Opuchnięty, swędzący i bolący palec u ręki


Gość aga2111

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od kilku dni mam opuchniety , swedzacy i bolacy palec u reki, nie mam pojecia czym to moze byc spowodowane, ostatnio mylam rece pod lodowata woda i moze mam odmrozony..? przeszlam jakis miesiac temu angine ropna, ale mysle ze to nie reumatyczne zapalenie stawów bo niemialam goraczki i w mniare dobrze sie czuje. czy musze sie z tym zglosic do lekarza?

Odnośnik do komentarza

zobacz czy nie masz gdzies kropeczki po ugryzieniu jesli nic takiego nie znajdziesz, to bardziej bym sie zastanawiala czego puchnie i czego swedzi, mozesz kupic sobie w aptece masc przeciwgrzybiczna moze ona pomoze. Dopiero jak wykluczysz wszystkie problemy dermatologiczne i urazowe, to szukalabym dalej np problemow z krazeniem itp.

Odnośnik do komentarza

bylam dzis u lekarza bo bola mnie juz wszystkie palce a dokldniej stawy, zalecil mi tylko branie tabletek przeciwbólowych i stwierdzil ze to z zimna. i powinam grzac te miejsca. nierozumiem tylko tego czego niezlecil mi zadnych badan krwi???

Odnośnik do komentarza

bo z badan krwi chyba nie wyjdzie Ci nic zwiazanego ze stawami, badania krwi są raczej ogólnie dla hormonow jakis wlasciwosci w organizmie ale chyba nie do kosci i stawow predzej przeswietlenie jakis rtg czy cos mogl zlecic do wykonania, ale sprobuj grzac rece moze to faktycznie stawy, moze bez rekawiczek chodzisz i po prostu przemrozilas rece. sprubuj tak jak powiedzial lekarz jesli nie pomorze to wtedy popros o skierowanie na morfologie

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Witam mam podobny problem, od jakiegoś tygodnia może troszkę dłużej swędzą i bolą mnie palce prawej dłoni. Jest to dość silny, rwący ból połączony ze swędzeniem. W nocy jest silniejszy niż w dzień. Przy czym nie ma żadnych zewnętrznych objawów. Czy ktoś może wie od czego tak się dzieje ???

Odnośnik do komentarza

Witam ja również mam taki problem już od 2 miesięcy tzn w grudniu zaczęło się od nóg swędzoco-piekący ból palców nie mogłam chodzić w butach zimowych potem przeszło też na ręce -oba palce wskazujące Plus iu prawej ręki palec sierodkowy .Po nocy palce są opuchnięte i nie mogę ich zgiąć po godzinie są już normalne , skóra czerwona i kilka razy dziennie swędzi , oprócz tego kostki bardzo bolą , morfologia ok więc co to może być .Zrobiłam sprawdzian z zimną I ciepłą wodą, W zimnej nic takiego się nie działo natomiast w ciepłej kostka zaczęła robić się sina .Patolog skierował mnie do reumatologa ale wizyta dopiero w maju POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza

Zamiast się zastanawiać, lepiej załatwić sobie badanie i na tej podstawie podjąć dalsze decyzje. USG jest do załatwienia w Multimedzie w kilka dni - to było przynajmniej w Warszawie. Mniej ten palec strasznie bolał i wyszedł z tego poważniejszy temat. Moim zdaniem całość została załatwiona tak, jak trzeba. Na pewno robi tam wrażenie całe wyposażenie, podejście personelu do organizacji tego wszystkiego. W zasadzie to ciężko się o cokolwiek przyczepiać. I na pewno radzę każdemu podobne podejście do ogarnięcia tego. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...