Skocz do zawartości
Forum

Planowanie ciąży przy torbielach na jajniku i krwi w brzuchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,
do dnia 15.12.2011 brałam pigulki antyk. Azalia, przez okres 2 lat, przez okres karmienia dziecka piersia. Od 16.12. przestałam je brac, i lekarz mi zalecila luteine dopochwowo przez 21 dni, po niej mial byc okres, a ja go nie dostalam tylko zaczelam miec bole brzucha, wzdecia, oddawanie moczu, okazalo sie ze mam 1 torbiele na jajniku 5cmx3cm, przy czym duzo krwi w brzuchu, i lekarz napisla mi nawet skierowanie na wszelki wypadek do szpitala, bo jak zobaczyl co sie tam dzieje to za glowe sie złapał i powiedzial ze jak bole nie ustąpią samoistnie,ide do szpitala na obserwacje i ewentualnie operacja, ale na ponownej wizycie za 4 dni, okazalo sie ze torbiel sie zmniejsza i wowćzas tez dostalam okres, który miałam przez 2 dni 21 i 22 stycznia. A za pare dni zaczal mnie bolec pęcherz, zaczelam brac furagin, ale tak naprawde nie bylam pewna czy to pecherz czy znow moze cos z jajnikami, ale pobralam przez 10 dni furagin, wczoraj wzielam ostatni raz i jest dobrze, oby tak dalej. Prosze o inf. za jaki czas i w ogóle czy po takim przejściu mozemy sie starac o drugie dziecko?

pozdr. marlena

Odnośnik do komentarza

a gdzie miałas tą krew w brzuchu? jakiś torbiel Ci pekł? Mysle, ze jesli zadbasz o jajniki i ginekologicznie unormujesz sytuacje, to masz szanse na ciążę

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem do końca pewna tej informacji żeby nie było ze jakieś głupoty piszę. Jeśli pojawiają ci się torbiele na jajnikach to parę razy czytałam że podczas ciąży gdy jajniki już nie pracują i nie ma owulacji to torbiele się wchłaniają. Czytałam nawet o tym że lekarze zalecają ciążę w takim przypadku jeśli pacjentka oczywiście chce się starać. Ale tak samo kiedyś zalecali ciążę na bolesne miesiączki, dlatego nie chce jakichś plotek rozpuszczać. Najlepiej będzie jak zapytasz się lekarza czy nie ma przeciwwskazań w tym wypadku do starania się o drugie dziecko.

Odnośnik do komentarza

tak, lekarz też mówił ze torbiele sie wchłaniają, tylko ze mi pękł, przez jakies ponad tydzien mialam wzdecia, czeste oddawanie moczu, myslalam ze to wlasnie pecherz i ze moze zla dieta, i te wzdęcia dlatego sie pojawiały, ale mogłam prawie cały dzien nie jesc i wzdecia były cały czas, aż pewnej nocy wyszłam do łazienki oddać mocz, i ledwo o własnych siłach doszłam do pokoju, mialam nudnosci, bylo mi słabo i ból brzucha był taki, że z bólu nie mogłam wytzrymać i od dołu jak ktoś igłe by mi wsadzał takie było kłucie i to chyba własnie nastapiło wtedy pęknicie torbieli, i tego dnia tylko popołudniu wybrałam sie do lekarza i on sam nie wiedzial kiedy to wszystko moglo sie pojawic ale ja mysle ze to wlasnie tej nocy doszło do pęknięcia nawet lekarz rodzinny tez tak stwierdził, bo nawet podczas usg lekarz powiedziałl ze na bardzo rozległym obszarze jest duzo krwi, wiec to musiała być świeża "sprawa". I że to też winno sie wszystko wchłonąć, tylko u mnie jest cały czas ta obawa z tym zajściem w ciąże, mimo ze lekarz tez mi mówił ze można sie starac, ale ja mam caly czas te obawy, ze cos w wyniko tego incydentu moze byc nie tak, ale dziekuje za info. poczytam w necie jeszcze o tym moze

pozdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...