Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na ząbkowanie


Gość Loney

Rekomendowane odpowiedzi

Moje maleństwo zaczyna ząbkować. Moja dziecinka ma zaczerwieniona dziąsełka, bardzo się ślini i wkłada paluszki do buzi. Przy tym strasznie płacze i widać że ją boli. Jak mogę pomóc jej przejść przez ten okres. Kupilam taki gryzak co się go do lodówki wkłada i chłodzi te miejsca ale to nie bardzo działa, Co zrobić aby pomóc maleństwu?

Odnośnik do komentarza
Gość MagdalenaC.

Witam!

Synek za 12 dni skończy pół roku, od około miesiąca zaczął się strasznie ślinić, wszystko pchać do buzi. Mniej więcej tydzień temu zauważyłam, że jego dziąsła są napuchnięte, budził się około 15 razy w nocy, więc udałam się do apteki po żel znieczulający w czasie ząbkowania - Pani farmaceutka poleciła mi Dentinox. Na ulotce pisze, że lek można używać przez kilka dni - my stosujemy go od około tygodnia, a ząbki nadal się nie przebiły - jak długo mogę bezpiecznie używać tego żelu? Dodam, że widać, iż dziecku pomaga, bo jest mniej markotny i przesypia spokojnie praktycznie całą noc. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza

~MagdalenaC.
Witam!

Synek za 12 dni skończy pół roku, od około miesiąca zaczął się strasznie ślinić, wszystko pchać do buzi. Mniej więcej tydzień temu zauważyłam, że jego dziąsła są napuchnięte, budził się około 15 razy w nocy, więc udałam się do apteki po żel znieczulający w czasie ząbkowania - Pani farmaceutka poleciła mi Dentinox. Na ulotce pisze, że lek można używać przez kilka dni - my stosujemy go od około tygodnia, a ząbki nadal się nie przebiły - jak długo mogę bezpiecznie używać tego żelu? Dodam, że widać, iż dziecku pomaga, bo jest mniej markotny i przesypia spokojnie praktycznie całą noc. Proszę o poradę.

Witam!
Zdecydowanie warto zastosować się do zaleceń producenta. Powinna Pani odstawić lek na jakiś czas. W celu łagodzenia dolegliwości powstających przy ząbkowaniu można zastosować preparaty o innym składzie. Pomocny bywa również gryzak żelowy, który można schłodzić w lodówce. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z pediatrą.

Odnośnik do komentarza

Z takich łagodnieszych srodków polecam camilie, to lek homeopatyczny, u mojego synka sie sprawdzała. Tak jak pisze lekarz, możesz to wypróbować chocby dla odmiany i przerwy w stosowaniu żelu. W razie dużego bólu podaj na noc po prostu lek przeciwbólowy, ja podawałam Milifen, skuteczny i niedrogi lek na bazie ibuprofenu. No a później spokojnie możesz powrócic do sprawdzonego żelu.

Odnośnik do komentarza

Czy dla takiego małego dziecka (6m) podawanie leków przeciwbólowych nie jest szkodliwe? Moja mała naprawdę boleśnie ząbkuje, ale żaden domowy sposób nie pomaga. Czy mogę jej podać coś przeciwbólowego?

Odnośnik do komentarza

anonime, o jakich problemach mówisz? ja nie podawałam syropów itp. bo zwyczajnie się nie dało, mała zaciskała szczękę, żele nakładałam na smoczek bo też nie dała sobie dziąsełek posmarować. Ale nie sądzę że smarowanie dziąseł może dziecku zaszkodzić. Czopki są po prostu wygodniejsze w tym przypadku, chociaż też dzieci nie lubią jak się je wkłada.

Odnośnik do komentarza
Gość piernik23

Witam mojej córci która ma 9 mies idą 3 ząbki naraz 1 i dwie 2 już 3 zęby jakoś przetrwalyśmy ale z tymi 3 naraz jest o dużo gorzej używamy żelu Calgel ale widzę że jej nie pomaga co robić ??

Odnośnik do komentarza
Gość mama zuzi

właśnie udało mi się uśpić dziecko, cały dzień i noc była taka męcząca, nie może spać zapewne przez ból i gorączkę, gryzaczki i żele pomagają ale tylko na moment, ostatecznie podałam jej milifen żeby zbić tą gorączkę, wiem też że syropek działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie więc myślę że w końcu się wyśpi

Odnośnik do komentarza
Gość mini_mini

Mnie pediatra polecała, ale to raczej przy zebach trzonowych, dużych, kiedy czasem robią sie krwiaczki na dziąsełkach, stosowanie Tantum Verde. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie na dziąsla, nie wiem czy to sie sprawdza na jedynkach czy dwójkach. A tak poza tym to w sytuacji podbramkowej ja podwałam po prostu Milifen przeciwbólowy. Lek podawany nie za często i w odpowiednich dawkach nie zaszkodzi dziecku. Rodzicom tez nie, bo cena przystępna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...