Skocz do zawartości
Forum

Ryzko zajścia w ciążę w dniach niepłodnych


Gość il...oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dręczą mnie wątpliwości, ponieważ gdy uprawiałam seks z chłopakiem prezerwatywa ześlizgnęła się i doszło do wytrysku. To było dwa dni przed okresem. Okres dostałam w terminie ( dzisiaj). Pomimo to mam obawy co do tego, że mogłabym jednak zajść w ciążę... Czy jest to możliwe, pomimo dni niepłodnych?
A drugie moje pytanie odnosi się do antykoncepcji. Rok temu ginekolog odradziła mi tabletki, ponieważ moja babcia miała raka piersi. Poradziła stosowanie wyłącznie prezerwatyw. Jednakże po ostatnim incydencje bardzo się wystraszyłam i chyba jednak wolałabym przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Czy według pani to dobre rozwiązanie? Nie chcę ciągle się stresować, że sytuacja się powtórzy...
Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Przed miesiączką sa bardzo, ale to bardzo niewielkie szanse na zapłodnienie, więc bym się nie martwiła.

Co do tabletek... powinnas iśc do swojego lekarza i jeszcze raz z nim o tym porozmawiac. Tabletki z jednej strony podobno powodują większą zachorowalnośc, ale z drugiej mówi się, że własnie chronia przed rakiem, więc można się w tym pogubić. Proponuję więc skonfontowac co najmniej dwie opinie lekarskie. Udaj się więc też do innego lekarza i przedstaw swoją sytuację. Zobaczysz co powie. Pamiętaj, by zrobić badania i obojgu lekarzom przedstawić aktualne wyniki.

Poza tym oprócz antykoncepcji hormonalnej i prezerwatyw są jeszcze inne alternatywy, warto więc zapoznać się z pełnym wachlarzem możliwości.

Odnośnik do komentarza
Gość alina7

Co do okresu to ... wcale nie musiał być okres, powodów do krwawienia jest wiele, natomiast pamiętaj że okres płodny to nawet 7 dni przed teoretyczną owulacją +- 3 dni wahania to daje Ci aż 10 dni płodnych tak naprawdę. Znajoma zaszła w ciąże 9 dni po spodziewanej owu, wszystko zatem jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

ja bym nie brała tych tabletek, szczególnie, że Twoja bacia miała raka i jesteś obciążona genetycznie. Ja bym jednak zrezygnowała, zawsze dodatkowo możesz stosować globulki ze srodkiem plemnikobójczym

Odnośnik do komentarza

W dni niepłodne nie można zajść w ciążę choćby nie wiem co. Ale należy je dokładnie określać a nie wyliczać. Ja używam afrodyty - testera ze śliny więc mogę polecić, bo u mnie się sprawdza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...