Skocz do zawartości
Forum

Zanik krwawienia po przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych


Gość j....ak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 43 lata , lekarz zmianił mi Marvelon ma mercilon.
Tabletekę Marcilonu przyjęlam w 4 dniu przerwy , jdnoczesnie był to pierwszy dzień krwawienia, ktore w kolejnym diu nielalze całkiem zaniknęlo.
Czy jestem zabezpieczona
Wanda

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Mogło byc i tak. Dojrzalszym kobietom bowiem lekarze przepisuja tabletki o większej zawartości hormonów, a co za tym idzie, działają one bardziej inwazyjnie na organizm. Dlatego mogło tu dojśc do zaniku krwawienia. Jesli masz nr tel do swojego lekarza to zadzwoń i zapytaj co on o tym myśli. Z drugiej strony, zawsze kłania sie ulotka, gdzie powinny być opisane wszystkie możliwe zdarzenia. Powinnas chyba też wziąć pod uwagę, że może wkraczasz powoli w okres menopauzalny i stąd nieregularne krwawienia. Nic nie piszesz na ten temat, więc trudno coś mi więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Po kilku miesięcznej przerwie w braniu tabletek, zostaly mi przepisane Diane35, mialam problem z plamieniami roznymi, bo bralam bromergon, gdy dostalam okresu (silniejsze plamienie) zazylam pierwszą tabletkę Diane i wtedy w zasadzie moj okres sie skonczyl. No i teraz nie wiem czy bylo to tylko plamienie czy faktycznie okres, który się zatrzymał ale odkad zaczelam brac tabletki zadne krwawienie juz się nie pojawilo, wiec podejrzewam że to byl jednak okres. Zabezpieczałam się dodtakowo jeszcze przez 2 tygodnie, czy mogę juz polegać na samych tabletkach? Dodam że mam PCO.

Odnośnik do komentarza

~abc12345
Po kilku miesięcznej przerwie w braniu tabletek, zostaly mi przepisane Diane35, mialam problem z plamieniami roznymi, bo bralam bromergon, gdy dostalam okresu (silniejsze plamienie) zazylam pierwszą tabletkę Diane i wtedy w zasadzie moj okres sie skonczyl. No i teraz nie wiem czy bylo to tylko plamienie czy faktycznie okres, który się zatrzymał ale odkad zaczelam brac tabletki zadne krwawienie juz się nie pojawilo, wiec podejrzewam że to byl jednak okres. Zabezpieczałam się dodtakowo jeszcze przez 2 tygodnie, czy mogę juz polegać na samych tabletkach? Dodam że mam PCO.

Witam!
Jeśli opisane przez Panią krwawienie rzeczywiście było miesiączką to zastosowanie preparatu Diane35 spowodowało zahamowanie krwawienia. Jest to fizjologiczna reakcja na antykoncepcję hormonalną. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Jeśli stosuje już Pani tabletki 2 tygodnie, ochrona antykoncepcyjna zdecydowanie jest już pełna.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję PILNIE POMOCY!
W czwartek dostałam krwawienie.Wyglądało to jak miesiączka, więc użyłam 1 tabletkę Ovulastanu. Jednak na drugi dzień krwawienie znikło. Okres powinnam dostać dopiero 5 września. Jednak pojawił się wcześniej więc, zaczęłam używać tabletki. Nie jest to mój pierwszy raz z tabletkami, ponieważ już używałam, ale miałam 2 miesięczną przerwę. W sobotę współżyłam z chłopakiem. Czy jest ryzyko ciąży? Proszę o pilną odpowiedź. Dziękuję..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...