Skocz do zawartości
Forum

Nadżerka nie leczona od 3 lat


Gość Rodosna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Mam 19 lat i3 lata temu lekarz gin zdiagnzowal u mnie nadżerkę 2 typu. Ale ja się przestraszyłam i nic z nią nie robiłam. Az do tej pory, bo mama mojej koleżanki zachorowała na raka szyjki macicy i powiedziala że jak mam tę nadżerkę to zebym ją leczyla bo ona też to zbagatelizowała. I teraz się boję, ze ja też będe miec raka. Czy bradzo źle zrobiłam nie idac do lekarza na ponowane badanie? Czy jak teraz pójdę to bedzie ok?

Odnośnik do komentarza

To, że masz nadżerkę nie znaczy, że będziesz miała raka :)
Ja też miałam nadżerkę jak miałam 18-19 lat, cytologia zawsze mi wychodziła 2 grupa. Ale moja ginekolog powiedziała, że nadżerka nie jest az tak rozległa, aby ją wymrażać, że lepiej się wstrzymać póki nie ma żadych niedogodnosci z nią związanych. Wiele kobiet ma nadżerkę i nic z nią nie robi, bo nie trzeba jeśli jest mała. A 2 grupa wyjdzie Ci zawsze jak masz nadżerkę :)
Także nie przejmuj się tym,
idź do ginekolog niech Cię zbada, jeśli nadżerka jest mała - nic z nią nie rób, tylko regularnie raz w roku kontroluj się u ginekologa czy nadżerka się nie powiększa i rób cytologię. Jeśli się powiększy, ginekolog sama Ci zaproponuje zamrażanie. Ja miałam tak jak wspomniałam 18-19 lat jak dowiedzialam się, że mam nadżerkę a miałam dopiero ze 22-23 jak ją zamroziłam, ale nie dlatego, że chciałam, tylko dlatego, że się powiększyła i miałam upławy. Ale gdyby nie to, pewnie do tej pory nic bym z nią nie robiła. Także nie martw się, nadżerkę ma bardzo dużo kobiet i wiele z nich po prostu ją obserwuje, kontroluje, regularnie bada ale nic z nią nie robi. Ważne aby lekarz ją obserwował. Nie martw się, na pewno to jakaś mała kropeczka :)

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

jesli masz mala nadzerke to i tak nie ma sensu cokolwiek z nia robic, bo nie warto, lepiej poczekac, jak sie nie powieksza to po prostu niech jest tak jak jest dopiero jakby sie cos dzialo to ja zamrazac ale to tez jest ryzyko ze kiedys moze powrocic, dlatego lepiej sie wstrzymac az bedzie koniecznosc zamrazania

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...