Skocz do zawartości
Forum

Sińce pod oczami i zimne ręce po zmianie diety


Gość michal29c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jeżeli zaczynacie czytać ten tekst będziecie mieli do czynienia z bardzo ciekawym przypadkiem. Mianowicie jakiś rok temu zacząłem się zdrowo odżywiać(jem zgodnie z tym co mówią dietetycy, nowa piramida żywienia). Po jakimś czasie zauważyłem u siebie znaczną poprawę cery, charakteru i w ogóle byłem bardziej szczęśliwy. Po przeczytaniu kilkunastu artykułów o oczyszczaniu organizmu też postanowiłem je zrobić(głównie oczyszczanie wątroby). Też poczułem znaczną poprawę i postanowiłem je ponowić kilka razy zgodnie z zaleceniami. Jednak pod koniec lub po zakończeniu zaczęły mi się pojawiać sińce pod oczami. Mam je już od jakiś 4 miesięcy. Jeżeli bliżej przyjrzę się tym\"sińcom\" mają one następujący wygląd: skóra wygląda jakby straciła jakiś fragment np. tkanki tłuszczowej lub czegoś co znajduje się pod naskórkiem, widoczne są tak jakby kropeczki na tle sinej skóry. Z daleka wygląda to tak jak czarny siniec pod okiem. Na różnych forach wyczytałem, że może to być objaw złej pracy wątroby, lub nerek. Postanowiłem więc zrobić badania krwii. Okazało się, że mam w normie hemoglobinę, hematokryt enzymy wątrobowe, tarczycę, OB, aż 65norma do 70 dobrego cholesterolu HDL i tylko 40 złego norma do 100. Wyszły mi tylko 2 wskaźniki, które mieściły się po za normą Cholesterol całkowity 130 norma od 150 do 200 i chyba zwiększoną ilość granulocytów podzielonych 70% lekarka powiedziała, że może to wskazywać na jakąś infekcję bakteryjną ale to nic pewnego bo OB jest w normie i cała reszta też. Od mniej więcej również 4 miesięcy zacząłem mieć zimne ręce i nogi nawet jeżeli jest mi bardzo ciepło czasami też są zimne. Myślałem, że mam zbyt małą hemoglobinę ale okazało się, że jest w normie. Znalazłem też na internecie możliwość diagnozowania z języka, nie jest on siny, nie ma nalotu, tylko kilka niezbyt dużych kropeczek na końcu języka. Nie czuję się osłabiony. Jestem tylko strasznie wkurzony, że tak wyglądam. Co mi może być? Przeszukałem już chyba wszystkie portale i polskie fora i nie znalazłem podobnego przypadku.
Podsumowując: mam dobre wyniki badać krwii, zdrowo się odżywiam, dużo się ruszam. Objawy mojej choroby: Sińce pod oczami, zimne ręce i stopy(czasami jak lód) i jeszcze jedno o czym wcześniej nie wspomniałem przy wdechu mam wyższe tętno niż przy wydechu, ale lekarka powiedziała, że to normalne i nie mam się czym martwić.
Będę bardzo bardzo wdzięczny osobie, która znajdzie odpowiedź na pytanie co mi jest i może w końcu będę mógł z zadowoleniem spojrzeć w lustro i cieszyć się życiem, a nie być prawie cały czas przybitym. Dodam jeszcze, że nie piję i nie palę.

Odnośnik do komentarza

To, że wyniki masz dobre wcale nie musi oznaczac, że ta dieta jest dla Ciebie. Każda dieta, zanim zostanie wprowadzona musi być odpowiednio dobrana dla każdego człowieka. Nie ma diety uniwersalnej, bo to co dla jednych jest dobre dla innych może być złe. Możliwe, że podobnie było w Twoim przypadku. doeta choć dobra, fajna, zdrowa - tak naprawdę mogła się okazać nie fajna dla Ciebie. Zimne ręce i sińce pod oczami moga wskazywac na problemy z krążeniem albo problemy z niedokrwistością. Może brakuje Ci magnezu, potasu lub żelaza. Myślę, że powinienes zmienić dietę, pij soki z buraków i marchewki (1 szklanka dziennie) lub sok z marchwii i selera (1 szklanka dziennie), to sa bomby witaminowe i zobaczysz czy coś się zmieni. Możesz zażywac także magnez z witaminą B6 i żelazo. Jesli zauwazysz poprawę, to znaczy, że po prostu organizm nie był przygotowany do diety. Jeśli nie - musisz zrobić dodatkowe badania aby znaleźć przyczynę.

Odnośnik do komentarza

Ja też uwazam, że po prostu stosowałes diete dobra, zdrową ale nie dla Ciebie. Może nie wolno Ci jej stosowac a jak ona wyglądała, napisz swój przykładowy jadłospis na jeden dzien i swoj tryb zycia, bo mozliwe, ze odzywiales sie dobrze ale jak np prowadzisz bardzo aktywny tryb zycia, to jednak tych kalorii i innych wlasciwosci było za mało. Since pod oczami są z braku witamin, na pewno czegos Ci brakuje.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość michal29c

To nie było tak, że dietę zmieniłem z dnia na dzień, to trwało kilka miesięcy. Na pewno zacznę pić sok z marchwi i buraków i zacznę jeszcze zażywać jakiś suplement z witaminami. Mój przykładowy jadłospis to płatki owsiane z rodzynkami i jogurtem naturalnym, na drugie śniadanie kanapki z chleba żytniego pełnoziarnistego, potem zjem zazwyczaj owoc, może 2 , następnie koło 17 jem obiadokolację np. ryby, mięso, jajka, kasze, placki ziemniaczane itd. Bardzo dziękuję za radę, może za kilka tygodni zobaczę sporą poprawę, jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi sie ze bogata dieta ale moze za malo jakis skladnikow, ja mysle ze powinienes zrobic morfologie bo moze faktycznie to nie od diety moze po prostu jakies chorbosko Cie wzielo i stad te objawy. Kompleks badan nie zaszkodzi tak dla pewnosci, a moze wyjsc cos co bedzie zrodlem tych sincow.

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza
Gość michal29c

Witam mój problem został już opisany w temacie. Co to może być czy ktoś może mi pomóc? Zaznaczę od tego, że prowadzę zbilansowaną i zdrową dietę, bez konserwantów itp. Staram się jeść tylko to co jest naturalne. Zrobiłem sobie też badanie krwii: OB, Morfologię krwii z rozmazem, badanie moczu, tarczycę, enzymy wątrobowe, cholesterol mam troszkę za niski norma to 150-200 ja mam 138. Po za tym wszystkie wyniki są w normie. Co to może być, proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Zimne ręce i stopy moga być wynikiem problemów krążeniem albo niskiego ciśnienia. Warto było by zrobić badania w tym kierunku.
Jesli masz niskie ciśnienie to polecam pić kawę ( oczywiście z umiarem) stosować imbir i cynamon do przyprawiania potraw bo one podnoszą ciśneinie krwi. Dobrym sposobem jest takze uprawianie sportu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...