Skocz do zawartości
Forum

Uczulenie na farbę do włosów


Motyl18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena.

witam .. miałam i mam znów to samo co ty.. pomalowałam włosy czarną farbą.. no i się zaczęło .. najpierw szyja.. potem plecy i najgorzej uszy.. woda lała sie strumieniem .. pojechałam do dermatologa powiedział ze to od farby wiec kazał mi pić wapno w tabletkach.. troche pomogło.. obgasło.. ale oczywiście ja mądra pomalowałam łosy farbą bez amoniaku.. hehe no i znów zaczeła mnie swędzieć głowa i mam bąble na głowie.. wiec radze nie malować tobie też.. ja jakos przeżyje już z odrostami.. wole odrosty.. niż być niedługo łysa całkiem. pozdrawiam. aha.. na wszelki wypadek pij wapno w tabletkach.. bardziej pomaga.

Odnośnik do komentarza

Następnym razem przed rozpoczęciem zabiegu farbowania włosów wykonaj "próbę uczuleniową". Farby mogą się różnić między sobą poszczególnymi składnikami i Twoja skóra może dobrze tolerować niektóre marki, a inne gorzej. Ponadto, wraz z upływem czasu skóra może się uwrażliwić na poszczególne składniki kosmetyków - dlatego taki test warto wykonać nawet w przypadku produktów, które dobrze znamy.

W przypadku, gdy dojdzie do nieoczekiwanej reakcji skóry po zabiegu farbowania włosów, dobrze by było jak najszybciej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przepisze odpowiednie preparaty redukujące podrażnienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...