Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu przy tabletkach antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz kiedyś pisałam, że nie mam okresu i radziłyście mi zrobić test. Więc zrobiłam i oczywiście test wyszedł negatywny. Mam pytanie czy to jest normalne, że nie mam już trzeci miesiąc okresu? Byłam u ginekologa i powiedział mi, że przy tabletkach Yaz często się to zdarza i mam sie nie martwić. Oczywiście zmiana tabletek nie jest konieczna. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza

mam 18 lat i pierwszy miesiac zazywalam tabletki antykoncepcyjne. dzis nadszedl dzien przerwy. w 13 dniu zazywania tabletek doszlo do stosunku(do konca) takie odbywaly sie do wczoraj(oczywiscie nie codziennie,ale jesli juz to do skonczenia we mnie). Tabletki przyjmowalam o stalej porze(4 razy zdarzylo mi sie z 30 minutowym opoznieniem) zadnej nie pominelam. jednak dzis nie dostalam krwawienia z odstawienia. jutro mam wizyte u ginekologa jednak strasznie sie boje ze moge byc w ciazy. czy jest taka mozliwosc?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Po pierwsze pamiętaj, że krwawienie z odstawienia pojawia się dowolnego dnia podczas 7 dni przerwy - zazwyczaj jest to 3-4 dzień przerwy. Brak krwawienia 1 dnia absolutnie nie jest objawem ciąży. Z opisu wynika ponadto, że tabletki stosowałaś z sugerowaną przez producenta sumiennością, co warunkuje ich 99% skuteczność. Ryzyko ciąży jest zatem znikome. Cierpliwie poczekaj na krwawienie.

Odnośnik do komentarza

zazywam tabletki regularnie od około 3 lat. ostatnio brałam 2 opakowania po sobie bez zrobienia 7 dniowej przerwy . teraz po 2 drugim opakowaniu zrobiłam przerwę, mija 6 dzień i nie mam okresu. co może być tego przyczyną ?
nie miałam przez te 2 miesiące ani wymiotów, ani biegunek, nie przypominam sobie bym z jakimś opóźnieniem brała tabletki więc nie wiem co może być przyczyną aktualnego stanu. proszę o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witam. Pisze z takim zapytaniem, Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjnych jednoskladnikowe przyjmuje je bardzo regularnie co do minuty ( nigdy nie zapomnialam o ich przyjmowaniu) nawet jeśli wystąpila biegunka ( nawet jednorazowa ) do 4 godzin od przyjęcia tabletki biorę zapasowa . Ale od tygodnia nie dostalam okresu czy mogę być w ciąży ? dodam że moje miesiączki są nieregularne Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...