Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem u półrocznego dziecka


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Magda za 2 tygodnie skonczy 6 miesiecy, sa duze problemy z jej snem.
Gdy byla mniejsza tak okolo 2 miesiace temu zdarzalo jej sie przesypiac cala noc i w dzien spala 2 razy. Kolo poludnia godzinke i po godzinie 15 spala 3 godziki, wtedy byla spokojna, ssala smoczka i nie marudzila, poniewaz byla wyspana.
Teraz wszystko sie zmienilo, trwa to juz kolo miesiaca, Prawie polroczna Magda nie chce ssac smoczka od jakiegos czasu juz, w dzien spi dwa razy po 10 lub 15 minut i okropnie marudzi z nie wyspania. W nocy zas budzi sie kilka razy kolo 4 lub 5 razy, i albo nie chce spac albo marudzi. Zawsze jest nakarmiona, ma sucho i z pewnoscia nic jej nie dolega.
Magda jest karmiona mlekiem sztucznym Hipp od trzeciego tygodnia zycia, w dzien dostaje kaszki, zupke i deserek, to jest standard. Razem z mezem jestesmy pewni ze ona jest dostatecznie najedzona w nocy, nie wiemy dlaczego sa czeste pobutki, i prawie brak snu w dzien.
Kiedy spala w dzien po 3 godzinki, byla grzeczna, spokojna.
W domu jest spokoj, nie mamy zwierzat, nie ma halasu, wszystko jest dobrze.
Maz pracuje w dzien. ja zajmuje sie domem i dwiema corkami, mamy za soba nie przespane noce, w dzien tez nie ma sie jak polozyc poniewaz Magda spi jak mowie 10 lub 15 minut, mam w domu obowiazki ktorych nie moge spokojnie wykonac. Jestem w ciaglym stresie, boje sie klasc w nocy spac bo wiem ze zaraz corka sie znowu obudzi, zostawiam ja w sypialni z mezem i uciekam do drugiego pokoju po to aby pospac te godzinke lub dwie spokojnie, bo zdarza sie tez tak ze Magdalena wstaje w nocy co 5 lub 10 minut, i je mleko, badz kaszke chociaz jest najedzona.
Prosze o jakies porady, pomoc, bo my juz nie dajemy rady, ja nie moge nawet w dzien skoncentrowac sie na praniu czy gotowaniu obiadu, brakuje nam snu, wypoczynku, nie wiemy co powoduje u Magdusi brak snu w dzien i czeste pobutki w nocy.

Mama 6-cio miesiecznej Magdalenki

Odnośnik do komentarza

Zmien mleko, moze ją brzuszek boli i dlatego jest problem ze snem, ewentualnie zmien miejsce jej łózeczka moze po prostu te miejsce jej nie odpowiada. Możesz także pójśc z tym problemem do lekarza, może warto zbadać dziecko dlaczego tak się dzieje. Cos jest nie tak skoro się budzi. Na pewno czuje się źle, może boli ją brzuszek bo ja w ogole jestem przeciwnikiem tych sztucznych papek dla dzieci, dlatego proponuje zmienic jedzenie. Sprawdz w nocy jak sie obudzi czy nie ma temperatury, obejrzyj ciałko czy nie ma gdzies zaczerwienienia odparzenia itd. poobserwuj dziecko czy nie jest przestraszone czy nie zasiska piatek nie stresuje sie itp.

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...