Skocz do zawartości
Forum

Płaczliwość, agresja i stan depresyjny przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy biorę tabletki antykoncepcyjne. Wzięłam 12 tabletek i od trzech dni obserwuję objawy PMS bardzo uciążliwe (zwłaszcza płaczliwość, agresja i depresyjne myślenie). Pomagają mi jedynie tabletki na uspokojenie. Podczas własnego okresu radziłam sobie zawsze biorąc magnez i pijąc melisę. Wtedy to wystarczało, teraz nie. Chcę przerwać branie tabletek. Jak będzie wyglądała moja płodność po odstawieniu tabletek? Czy cykl, który powróci będzie moim starym cyklem? Za tydzień wyjeżdżam do mojego chłopaka (na 7 dni) i zastanawiam się czy do ok 14 dnia po odstawieniu tabletek będzie możliwość zajścia w ciążę i czy będzie ona w jakiś sposób zwiększona?

Odnośnik do komentarza

Witam ro...ka,
Myślę, że powinnaś udać się w tym wypadku do ginekologa.
Może on zmienić Ci tabletki, na takie które zawierają mniejszą dawkę hormonów, lub polecam Ci pierścienie dopochwowe, które wywołują trochę mniej objawów ogólnych.

Jak będzie wyglądała
> moja płodność po odstawieniu tabletek? Czy cykl, który
> powróci będzie moim starym cyklem?

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, organizm powraca do naturalnych cykli i płodności. Przy długim stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych opisywane są przypadki, iż może pojawić się wtórny brak miesiączki i przejściowe zaburzenia płodności. W Twoim przypadku skoro wzięłaś tylko 12 tabletek- myślę, że nie jest to możliwe.
Za tydzień wyjeżdżam
> do mojego chłopaka (na 7 dni) i zastanawiam się czy do ok
> 14 dnia po odstawieniu tabletek będzie możliwość
> zajścia w ciążę i czy będzie ona w jakiś sposób
> zwiększona?

Po odstawieniu tabletek płodność powraca i możesz zajść w ciąże. Dlatego jeżeli chcesz kochać się z chłopakiem, zabezpiecz się dodatkowo np. prezerwatywą- pamiętając, że nie jest to w 100% skuteczny środek antykoncepcyjny.
Dobrze jak powrócisz do antykoncepcji- zaczniesz stosować tabletki lub pierścienie podczas pierwszego dnia kolejnej miesiączki.
Gdyby objawy depresji bardzo nasilały się skonsultuj się z psychologiem, psychiatrą lub lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość cześć wszystkim

Ja tez biorę tabletki antykoncepcyjne i powiem szczerze że będę musiała je odstawić. W moim przypadku to jest agresja do tego stopnia ze krzywdę mogę zrobić partnerowi z byle powodu.nie jest ciekawie :-/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...