Skocz do zawartości
Forum

Stan podgorączkowy, kłujący ból w klatce piersiowej i bladość


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry mam 26 lat. Od około 3 tygodni utrzymuje mi się stan gorączki od 36,9 do 37,2 byłam dwa tygodnie temu u lekarza ( w ciągu dwóch tygodni dwa razy wystąpił kujący ból w prawej części klatki piersiowej) lekarz zapisał mi lek na zbicie gorączki. Gorączka nadal występuje, jestem osłabiona, bladość, bolą mnie kości i pojawił się delikatny katar. Chciałam zaznaczyć że mam zawsze ciśnienie w granicach 110/70 i przy tym wysoki puls w granicach 90-110. Jestem osobą łatwo stresującą się. Postanowiłam zrobić badania krwi (wizytę u lekarza mam za 4 dni)
Leukocyty: 4,6
Erytrocyty : 4,3
Hemoglobina : 12,9
Hematokryt : 37,7
MCV: 89
MCH: 30
MCHC: 34,2
Płytki krwi : 248
Limfocyty : 46%
Neutrofile : 43%
Eo, BAzo,MONo: 11%
RDW-CV: 13%
PDW: 13fl
MPV: 10,70
P-LCR: 32%
glukoza: 4,51
potas: 4,20
Żelazo: 20,80
Kreatynina 59,30 ( mam stwierdzony podwójny układ kielichowo miedniczkowy lewej nerki)
CRP: 0,60 mg/l
i co mnie zdziwiło
cholesterol całkowity:0 5,46 ( nie palę , nie piję czasem czerwone wino)
zaznaczam że jestem osobą szczupłą waże ok 47 kilo wzrost 159
Czy te wyniki powinny mnie martwić ?? powinnam zrobić badanie moczu przed wizytą??

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród podanych wyników jedyną nieprawidłowość stanowi podwyższona wartość cholesterolu całkowitego. Proszę jednak pamiętać, że zaburzenia lipidowe to nieprawidłowość, która występuje nie tylko u osób otyłych. Może się ona pojawiać na przykład o osób predysponowanych genetycznie. Zdecydowanie powinna wykonać Pani szczegółowy lipidogram, który pozwoli ukierunkować dalszą diagnostykę lub wprowadzić właściwe leczenie.
Pozostałe wyniki są w normie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

O stanie podgorączkowym mówimy kiedy temperatura ciała utrzymuje się w granicach 37 - 38 st C. Gorączka to stan w którym temperatura wzrasta powyżej 38 st C.

Należy pamiętać o tym, że u kobiet fizjologicznie temperatura ciała jest podwyższona w drugiej fazie cyklu (po owulacji) oraz w ciąży - wynosi wtedy od 36,7 - 37,2 st C. Jest to związane z przewaga progesteronu w organizmie.

Wyniki badań - oprócz cholesterolu są w normie. CRP wyklucza obecność stanu zapalnego.

W diagnostyce dłużej utrzymującego się osłabienia, nadmiernego zmęczenia warto zrobić ocenę wątroby (ALP, ALT), nerek (kretaynina), tarczycy (TSH).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...