Skocz do zawartości
Forum

Skąpa i opóźniona miesiączka poprzedzona brunatnym śluzem


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Moje pytanie dotyczy miesiączkowania.
Zawsze miałam obfite i długie miesiączki, (7-8 dni) nie zawsze w terminie. Jednak w tym miesiącu miesiączka spóźniła o wiele dłużej (2 tyg.),a poprzedzał ją brunatny (brązowy) śluz (wiem, że to u niektórych kobiet normalnie ale u mnie nigdy to nie występowało) i trwała ona tylko 3-4 dni, pozatym była bardzo skąpa (mogę nawet stwierdzić, że było to krwawienie a nie miesiączkowanie). Od zawsze moje miesiączki były bardzo bolesne jednak w tym miesiącu fizycznie czułam się niesamowicie i wcale jej nie czułam jednak ze strony psychicznej czułam się okropnie. Czytałam, że mogę przypuszczać, że jest to ciąża dlatego wykonałam test ciążowy który wyszedł negatywnie (właśnie po 3 dniach od zrobienia testu pokazał się brunatny śluz). Współżyłam zabezpieczając się prezerwatywą która nie pękła. Mam zapalenie pochwy ale słyszałam, że to nie wypływa na cykl kobiety jednak z tego powodu parę miesięcy temu przestałam brać antykoncepcje a moim zdaniem cykl już się wyregulował. Czy wierzyć w wiarygodność testu czy może go powtórzyć, a jeśli nie to czym może to być spowodowane? Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tyg. więc byłabym wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nieregularne, długie cykle (powyżej 35 dni), połączone z brakiem menstruacji - powodem braku okresu (oprócz ciąży) najczęściej są m.in.:
- torbiele jajników
- niedoczynność, nadczynność tarczycy
Przyczyną nadmiernych krwawień są natomiast:
-zakażenia, endometrioza, nowotwory, polipy, choroby tarczycy, guzy jajnika wydzielające estrogeny, zespół policystycznych jajników, zaburzenia hormonalne i wiele innych.

Myślę, że powinnaś udać się do ginekologa i wyjaśnić przyczynę Twoich objawów.
Jeżeli podejrzewasz ciąże powinnaś powtórzyć test w dniu spodziewanej miesiączki najlepiej wykonując test ciążowy w moczu porannym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...