Skocz do zawartości
Forum

Dieta na schudnięcie 20 kg u nastolatki


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Dieta na -20 kg. Dam radę ?
Chcę schudnąć 20 kg do połowy maja, a początku czerwca. To b.dużo,ale to moje postanowienie,które w końcu muszę spełnić. Bardzo chcę ważyć 50/49 kg przy wzroście 1,62, mam 16 lat. A ważę jakieś 70! To jest straszne :(

Mój jadłospis:
Śniadanie- miseczka płatków kukurydzianych z mlekiem
II Śniadanie- jogurt owocowy, buteleczka wody, owoc
Obiad- 2 jajka na miękko/mięso z ryżem/cały biały serek wiejski/sałatka owocowa/chude mięso np.gotowana pierś kurczaka---- wybieram tylko jedną z tych propozycji
Podwieczorek- woda,2 wafle ryżowe i warzywko
Kolacja-woda, talerzyk jabłek utartych z marchewką albo miseczka mrożonych truskawek

A w soboty i niedziele jem same owoce i piję wodę ( ile chcę)

Ćwiczenia:
-ok.100 brzuszków
-ok.30 minut truchtu w pokoju
-zawsze będę ćwiczyć na w-f
-i jak będę mieć siłę to jeszcze jakieś inne ćwiczenia np. nożyce,skłony

Kolacja- do 18:00

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Jeżeli będziesz aktywna i będzie się prawidłowo odżywiać to na pewno schudniesz. Musisz tylko wytrwać w tym co sobie założyłaś. Radziłabym zwiększyć ilość zjedzonych kalorii na obiad, ponieważ jeden serek wiejski czy 2 jajka na miękko to za mało. 2 jajka na miękko to jest około 300 kcal, cały wiejski serek to 122 kcal to za mało jak na posiłek który ma dać ci siły na środkową część dnia. Mięso z ryżem, czy gotowana pierś z kurczaka z warzywami są dużo lepszym wyborem. Po za tym radziłabym te owoce zamienić na warzywa, owoce owszem są zdrowe i pyszne ale mają dość dużą ilość cukrów więc jedząc je bez ograniczeń możemy mieć trudności ze schudnięciem. Lepszym wyjściem jest jedzenie warzyw, są mniej kaloryczne a równie dobre w smaku.
Co do Twoich ćwiczeń to jeśli chcesz szybciej spali tkankę tłuszczową to polecam wykonywać więcej ćwiczeń aerobowych typu trucht, skakanie na skakance, pajacyki, skip A i skip B. skoki w miejscu. Ćwiczenia aerobowe szybciej spalają tkankę tłuszczową niż ćwiczenia tzw siłowe.
Oprócz ćwiczeń wykonywanych w domu, jeśli masz taką możliwość do dojeżdżaj rowerem albo chodź pieszo do szkoły, to też jest forma aktywności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...