Skocz do zawartości
Forum

Wzrost wagi przy intensywnym uprawianiu sportu


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z którym borykam się od dłuższego czasu. Chodzi o próbę utraty masy ciała.

Mam 166 cm wzrostu, w zeszłym roku schudłam 8 kg do wagi 60 kg - byłam bardzo zadowolona. Po kilku miesiącach zaczęłam sporo biegać, aż po półrocznym przygotowaniu zaczęłam biegać nawet na dystansie półmaratonu. Po paru miesiącach dodatkowo dorzuciłam jeszcze kolarstwo szosowe. Od tego okresu odnotowałam znaczy wzrost masy ciała. Ważę obecnie 63 kg. Pomiary wykazały że mam 23% tkanki tłuszczowej. Moje uda i pośladki stały się olbrzymie odkąd zaczęłam ćwiczyć. Od roku nie potrafię wrócić do dawnej wagi 60 kg. Mimo wielu miesięcy naprawdę ciężkiej pracy - dużo biegania, chodzenia, jazdy na rowerze i ograniczeniu ogólnej liczby kalorii i białka (jak radził mi dietetyk sportowy) w ciągu 2 miesięcy schudłam 1 kg. Jestem sfrustrowana i nie wiem co mam robić. Moje koleżanki biegaczki o podobnym wzroście ważą znacznie mniej ode mnie (ok. 55 kg) a aktywność fizyczna je wyszczupla. Ja zamiast chudnąc, robię się coraz większa i cięższa. Czy powinnam wybrać się z tym do lekarza? Proszę o pomoc. Chciałabym schudnąć przynajmniej 5 kg.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Twój poziom tkanki tłuszczowej jest jak najbardziej w normie, kobieta powinna mieć około 25% tkanki tłuszczowej.
Co do wzrostu wagi, to najprawdopodobniej jest ona spowodowana rozrostem mięśni w wyniku intensywnego uprawiania sportu. Tkanka mięśniowa bowiem jest cięższa od tkanki tłuszczowej.
Co do Twoich dolnych partii ciała to zarówno biegi jak i jazda na rowerze, prowadzą do rozrostu własnie tych mięśni ciała, głownie uda i pośladków. Jeśli chcesz je zmniejszyć polecam ćwiczenia rozciągające lub ćwiczenia wykonywane bez obciążeń. Dobrym pomysłem będzie joga, pilates czy callanetics.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...