Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla nastolatka z nadwagą


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam na imię Kewin. Mam 13 lat i ważę 67,4kg co jest dla mnie przerażeniem i powodem do rozpaczy. Chciałbym ważyć przynajmniej 53kg... Nie mogę się oprzeć słodyczą,smażonemu mięsu na tłuszczu itp... Chciałbym zżucić minimum 14kg,ale nie wiem jak to zrobić!!! Prosze o pomoc z dopoasowaniem mojej diety,w rozpisce (co,o której,ile razy dziennie,w jakich ilościach)powinien jeść... Czekam na skuteczną pomoc..

Z góry dziękuje i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Nie podałaś swojego wzrostu więc ciężko jest ustalić czy Twoja waga jest adekwatna i odpowiednia w stosunku do Twojego wzrostu. Co do odchudzania to w Twoim wieku nie powinno się stosować, żadnych restrykcyjnych diet, ponieważ cały czas się rozwijasz i potrzebujesz ciągłych dostaw składników pokarmowych. Jeśli jednak chcesz wymodelować swoje ciało, zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej to na początku proponuje odstawić słodycze i mięsko smażone na tłuszczu. Odstaw albo przynajmniej unikaj słodyczy,, fast foodów, tłustych potraw, ciast, ciasteczek, tortów i kolorowych napojów. Są to bomby kaloryczne, którym zawdzięczasz swoją wagę. Po drugie zacznij być bardziej aktywna. Ćwicz w domu co najmniej godzinę, ćwiczenia możesz robić różne, choćby takie jakie wykonujesz na lekcji wf. Możesz też chodzić na długie spacery zamiast siedzieć przed telewizorem. Jeśli lubisz tańczyć to poproś rodziców oto aby zapisali cię na kurs tańca, który też będzie dobrym sposobem walki ze zbędnymi kilogramami.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

A jak tam jest z Twoją aktywnością fizyczną? Wiadomo, że lepiej byłoby zrezygnowac ze smazonego i nadmiaru słodyczy, ale bardzo wazne jest też regularne ćwiczenie i to nie tylko na wfie. Można ćwiczeniami pracowac nad poszczególnymi partami ciała, chociaż w Twoim wieku lepsze by było coś ogólnego, może bieganie albo pływanie?

Odnośnik do komentarza
Gość ka...16

Mam na imię Kamila mam 13 lat, mój wzrost to 1,66 m natomiast waga 75 kg. Od niedawna zaczęłam dostrzegać swoją nadwagę, próbuję coś z nią zrobić ale nie wychodzi mi to :/ Nawet zapisałam się na sekcje pływacką która jest 3 razy w tygodniu do tego chodzę raz w tygodniu na SKS, Jest mi niezmiernie trudno ponieważ w szkole dzieci się ze mnie naśmiewają i nikt mnie nie lubi. Czy jest jakaś szansa abym spaliła te zbędne kalorie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...