Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy zaburzeniach pracy tarczycy


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, ok. 167 cm wzrostu i ..... 90 kg wagi ;(( Przez parę lat chorowałam na tarczycę i pół roku temu przestałam brać tabletki . Moje pytanie brzmi : Jak racjonalnie, bezpiecznie i w miarę szybko schudnąć ? Ile by to mogło zająć ? W lutym mam bal i chciałabym ładnie wyglądać w sukience. Macie dla mnie jakieś dobre rady ? Oznajmiam od razu, że nie jem dużo słodyczy i chipsów, raczej jem suszone banany, świeże jabłka i ogólnie owoce . Proszę pomóżcie ! Jestem zdesperowana swoją wagą ;((

Odnośnik do komentarza

Jeśli nadal masz problemy z wagą, masz jej wahania, tyjesz to może znaczyć, że nadal masz problemy z tarczycą. Radzę wybrać się do lekarza i przebadać się pod tym względem.
Co do Twojej diety to niestety suszone owoce mają owszem dużo błonnika lecz są dość kaloryczne, suszone banany mają 358 kcal w 100g. Dlatego jeśli jesz ich dużo to niezbyt dobrze wpływa na walkę z nadwagą.
Musisz zaplanować sobie swój jadłospis. Podziel 3 posiłki na 4-5 mniejszych tak by zniwelować a najlepiej wyeliminować zupełnie podjadanie między posiłkami. To samo tyczy się słodyczy i fast foodów, ogranicz je do minimum. Jedz mniejsze porcje, nie spiesz się, jedz powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs, dodatkowo nie jedz przy telewizorze czy komputerze. Dowiedziono,że jedząc przy komputerze albo telewizorze jemy więcej niż jakbyśmy spożywali swoje posiłki przy stole w kuchni. Ma to związek z tym, że podczas spożywania posiłków przy stole bardziej skupiamy się nad tym co jemy. Co do powolnego jedzenia to również ma uzasadnienie, uczucie sytości powstaje po około 15 minutach więc jeśli będziemy jedli spokojnie nie zjemy na zapas. Staraj się również nie brać dokładek i nie jeść oczami czy z nudów. Jedz tylko wtedy kiedy naprawdę jesteś głodna. Bardzo dobrze, że jesz owoce, postaraj się również wprowadzić do swojej diety warzywa, tak by towarzyszyły one co najmniej 3 posiłkom. Oprócz zdrowych nawyków warto wprowadzić do swojego planu dnia codzienne ćwiczenia. Ćwicz przez 1-1,5 godzinny dziennie. Możesz również zapisać się na dodatkowe zajęcia sportowe, kurs tańca czy aerobik. To bardzo ważne abyś starała się jak najwięcej ruszać, to pomoże przyspieszyć przemianę materii, wymodelować sylwetkę oraz poprawi kondycję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...