Skocz do zawartości
Forum

Trudności z nabraniem wagi u nastolatka


Gość cz...aw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, nie potrafie przytyć jestem chłopakiem mam 18 lat ,mam 177 wzrostu i waże 58 kg.

Jestem za chudy, kazdy mi to Powtarza A mi moja niedowaga przeszkadza...
Jem duzo w miare możliwosci i nie tyje... jest cos ze mna nie tak ? prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteś aktywny to może okazać się pomimo tego że dużo jesz to nadal jest to za mało. Mężczyźni w Twoim wieku powinni spożywać około 3500 kcal. To jest bardzo dużo.
Dodatkowo postaraj się jeść regularnie co 2-3 godziny, ostatni posiłek spożywaj na chwilę przed snem ( nie powinien on być bardzo obciążający)Po obiedzie proponuję zrobić sobie małą drzemkę 30 minutową, tak by spowolnić tempo przemiany materii. Po za tym powinieneś jeść nabiał i produkty mleczne, białko dostarczane w ten sposób będzie składnikiem budulcowym do produkcji mięśni. Nie oznacza to oczywiście, że powinieneś spożywać samo białko, dieta powinna być zbilansowana, ponieważ wszystkie składniki są ważne i nie powinno znacząco ograniczać się żadnego. Możesz polewać potrawy łyżką oleju winogronowego, a między posiłkami jeść orzechy i suszone owoce.
Jeśli nadal nie będziesz mógł przytyć to radzę zgłosić się do lekarza i poprosić o badania poziomu hormonów tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...