Skocz do zawartości
Forum

Jak uratować związek, gdy nie panujemy nad emocjami?


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nazywam się Bianka, mam 15 lat. Mój problem jest trochę trudny do opisania, lecz nie chcę iść do jakiegoś psychologa i od początku zdawać mu relacje z mojego życia...
Jestem z chłopakiem, który brał narkotyki. Od roku zaprzestał, chodzi na terapie. Lecz tkwi w tym problem, bo ja się ponoć przy nim zmieniłam... Gdy przebywa się z taką osobą, łatwo zauważyć można w jaki sposób się ona zachowuje. On bardzo często się unosi, krzyczy, gdy nagle 'złapie go silna furia' prosi bym zostawiła go na troche samego (to troche to mniej więcej 5 godzin. ) ... Pare razy miewał tak, że wyzywał mnie od bardzo różnych, za co potem przepraszał, a pare razy zdarzyło mu się definitywnie powiedzieć, że z nami koniec... Bardzo się kochamy, ale ja nie panuję już nad swoimi emocjami... gdy słyszę że coś mu się zaczyna wpadam w panikę, płaczę, mam tendencje do cięcia (czego już nie robię) , pogłębiam się w smutku i ciężko mi z tego wyjść... jak mam temu zaradzić, by stać się 'normalną'? pomocy...

Odnośnik do komentarza

Zabrzmi to brutalnie, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zakończenie związku. Nie mówię, że na stałe, ale przynajmniej zrobienie sobie przerwy na czas terapii Twojego chłopaka. W tej chwili to toksyczny związek, który Cię zmienia i zmiana ta wcale nie jest korzystna. Takie napady paniki i dziwnego zachowania na pewno na Ciebie źle wpływają i na pewno Cię stresują i w pewnym sensie też ranią. Dlatego ja na Twoim miejscu zrobiłabym sobie przerwe w tym związku na 2-3 miesiące. Nie musicie zrywać ze sobą kontaktu, ograniczcie go, że bedziecie rozmawiac przez telefon, internet ale nie będziecie się spotykac. Ty się wyciszysz, uspokoisz, wrócisz do swojego życia, on się skupi na terapii, na pracy nad sobą, zatęskni za Tobą i będzie wiedział, że musi walczyć o siebie i o Ciebie, że od niego, od jego zachowania zalezy bardzo dużo. Wazne, że Ty musisz zachowac równowagę i dla siebie i dla niego, nie ciąć się, nie robić żadnych głupstw, tylko być twardą i spokojną, kontrolująca całą sytuacje. Bierzesz na siebie ogromny bagaż będąc z chłopakiem z takimi doświadczeniami, zwłaszcza w tak młodym wieku. Dlatego musisz robic to świadomie, nie pozwól, aby ten związek zniszczył Ciebie, bo bardzo łatwo pociągnąć kogoś w dół. Musisz zachować dystans. Twój chłopak musi sam poukładać swoje życie i popracować nad sobą i musisz mu dac czas aż to zrobi, inaczej ani jemu się nie uda i na Ciebie spadnie wiele negatywnych emocji, które zaburzą Twoje zycie do czego nie możesz dopuścić!! Dlatego zróbcie sobie przerwę i skupcie się na swoim życiu, żeby na świeżo podejśc do siebie ponownie i uwolnic sie od przeszlosci i zlych emocji!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

wiesz.... widać że ten chłopak ma na ciebie zły wpływ. Powinnaś się zastanowić czy nie lepiej by było jakbyś od niego odeszła. Działacie na siebie destrukcyjnie, bo ani on nie panuje nad emocjami ani ty. Zastanów się co jest lepsze dla ciebie

Odnośnik do komentarza

Witaj

Jesteś bardzo zaangażowana emocjonalnie w tą relację - masz świadomość swojego wieku? Może trochę dystansu by pomogło. Kochasz go - ale nie raz jeszcze będziesz kochała ( to wspaniała perspektywa).
Mam złą wiadomości - nie wiem jak długo Twój chłopak brał i na ile poważnie był w problemie, ale czy liczysz się z tym, że być może bierze dalej po kryjomu?
Jeżeli masz całkowitą pewność, że nie- oznacza to ze jego terapia długo potrwa a przynajmniej powinna. Jego skoki nastroju są symptomem braku trzeźwości: dosłownej lub w przenośni - tzn. terapia nie przyniosła jeszcze efektów.

Pozdrawiam
Anna Kaźmierczyk-Słomka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...