Skocz do zawartości
Forum

Ogromny stres związany z nadmiarem obowiązków i pracą pod silną presją czasu


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

nie potrafię poradzić sobie ze stresem, który wywołany jest nadmiarem obowiązków w pracy pod silną presją czasu i co za tym idzie ciągłą koniecznością pracy po godzinach bez dodatkowej premii, co działa demotywujaco.
w dodatku praca w korporacji w otoczeniu nieprzyjazdnym, w otoczeniu konkurencji, która robi wszystko, by mi uprzyjemnić czas w pracy. Nie potrafię wykrzesać z siebie energii, by wydobyć z siebie więcej, bo nie mam na to siły. Jestem pzremeczona i moje próby wyjasnienia tego przelożonemu kończą sie niepowodzeniem, bo on tego nie rozumie. Robota ma być zrobiona a że kosztem mojego zdrowia to go nie interesuje. co mam zrobić ? skąd mam wziąć siłę ?

Odnośnik do komentarza

Nie dziwię Ci się, że jesteś wypalona, ale z drugiej strony przecież nie możesz pozwolić na to, żeby ktoś Cię wykorzystywał. Praca pracą, ale przecież musisz mieć chwilę dla siebie. Powiedz, że jesteś zmęczona, że dużo pracujesz, że potrzebuejsz czasu dla siebie. Powiedz, że np. ten tydzień zostaniesz po godzinach, bo musisz zrobić to i to, ale w przyszłym tygodniu nie zostaniesz albo np. zostaniesz tylko godzinę, bo po prostu jesteś przemęczona, niewyspana i czujesz, że to się odbija na Twoim zdrowiu. Na pewno przełożony nie będzie super zadowolony ale on na pewno też sobie zdaje sprawę z tego, że chcies jest jakas granica. Praca pracą, ale stres, nerwy i przemęczenie strasznie zjadają człowieka i niszczą jego zdrowie, a nie warto narażać tak swojego zdrowia, bo masz je tylko jedno. Powiedz mu prawdę, że po prostu dla Ciebie to jest bardzo duzo. Może skoro nie wyrabiacie się z obowiązkami, może trzeba zatrudnić jeszcze jedną osobę? Jedno jest pewne - musisz rozglądac się za nową pracą, bo w tej, albo będziesz musiała pracowac ponad swoje możliwości i wyczerpująco, albo będziesz narażona na ciągłe rozmowy i przekonywanie szefa, że potrzebujesz więcej czasu. W sumie szef to też człowiek, ale wysoko ceni dobro firmy i to zrozumiałe, ale musicie znalezc kompromi i się dogadać, musisz byc asertywna i wyjasnić mu, przekonać go argumentami dlaczego tak a nie inaczej. Pamiętaj, aby się wysypiac i zdrowo odzywiać bo przy tak dużej ilości pracy i zmęczeniu, sen i dieta jest bardzo bardzo ważna!! W diecie musisz umieścić ryby, owoce, warzywa i pamiętaj o wodzie mineralnej!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

ja Ci sie nie dziwie na pewno miałabym dosyc takiej sytuacji, nie wiem jak Ty ale ja bym intensywnie szukala nowej pracy, przelozony tez powinien wiedziec ze za duzo pracy zniecheca i czlowiek nie ejst zmotywowany tak jak sama napisalas. Mysle ze dogadasz sie z nim jak bedziesz szczera i jasno przedstawisz problem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...