Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia na schudnięcie z brzucha i ud


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Twoja waga jest odpowiednia i adekwatna do Twojego wzrostu. Jeśli chcesz wyszczuplić brzuch i uda to przedstawię Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu.:
UDA:
1. Połóż się na placach, ręce wzdłuż tułowia. Nogi lekko zgięte i oparte na ziemi na piętach. Unieś lekko biodra do góry i wytrzymaj w tej pozycji 4 sekundy, następnie spokojnie powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
2. Połóż się na boku i oprzyj się na ręce, zgiętej w łokciu. Nogę, na której leżysz zegnij pod kątem 90 stopni. Następnie unieś drugą nogę do góry. Ważne by pięta była kierowana w tej nodze do przodu. Ćwiczenie powtórz na każdą z nóg po 30 razy
BRZUCH:
1. Połóż się na plecach. Ręce wyciągnięte przed siebie, nogi uniesione do góry, tak by tworzyły kąt 90 stopni z podłogą. Wykonujemy delikatny skłon, tak jakbyśmy chcieli objąć rękami nogi, wytrzymujemy w takiej pozycji 4 sekundy i spokojnie powracamy do poprzedniej pozycji. Ćwiczenie powtórz 20 razy.
2. Połóż się na plecach. ręce wzdłuż tułowia. Nogi proste. Wykonujemy skłon, nie odrywając pleców od ziemi do boku. Ruch ma być taki jakbyśmy chcieli sięgnąć ręką czegoś co jest przymocowane poniżej kolana. Na każdą ze stron robimy po 20 powtórzeń.

Odnośnik do komentarza
Gość ma...14

Witam,
mam 15 lat i nie jestem zadowolona ze swojego wyglądu. Ważę ok 63 kg przy wzroście 166 cm. (zdaję sobie sprawę, że może teoretycznie moja waga jest w miarę w porządku, ale waga którą chcę osiągnąć także jest w mojej normie :) )Moim marzeniem byłoby gdyby moja waga spadła o 7 kg czyli do ok 56 kg. Najbardziej zależy mi na schudnięciu z brzucha i ud, pozbycia się fałdek itp. Od dwóch tygodni biegam z koleżanką co drugi dzień co tydzień zwiększając czas biegnięcia. Niestety mimo to nie widzę efektów (a z żalem przyznaję, że jestem osobą, która łatwo rezygnuje). Po za tym czytałam, że przy bieganiu chudnie się głównie z nóg, a nie z brzucha ;/ Poza tym trzy razy w tygodniu mam wf w szkole, a dwa razy w tyg chodzę na dodatkowe zajęcia z siatkówki.

Próbuję ograniczyć jedzenie, zrezygnować ze słodyczy jednak nie jestem zbyt konsekwentna. Często zdarza mi się podjadać pomiędzy posiłkami i późnymi wieczorami (ok 20:00). W moim przypadku ciężko jest również odchudzać się z jakąś ściśle określoną dietą, ponieważ kłopotliwe jest prosić mamę żeby gotowała specjalnie dwa rodzaje posiłków.
Nie piję słodzonych napojów (ponieważ ich nie lubię ;P) i myślę, że nie jem dużo kalorycznych produktów. Mam problem z białym chlebem itd.

Bardzo zależałoby mi aby zrzucić te 7 kg mniej więcej do połowy czerwca, ponieważ wtedy jadę z klasą na wycieczkę, a w obecnym... stanie, wstydzę się tak pokazać w stroju kąpielowym.

Bardzo proszę o radę i o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...