Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie z nadwagi 13-latka


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (: Mam nadwagę i nie wiem co z tym zrobić, chociaż próbowałam. Nie widać tego po mnie, ale waga pokazuje swoje ... no więc mam 13 i pół lat wzrostu mam 157cm i ważę niestety 67kg. Proszę o jakieś rady, wskazania. I o dokładne przedstawienie sprawy. Dziękuję z góry ^ ^

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku diety odchudzające nie jest wskazane. Jednak rzeczywiście masz nadwagę więc powinnaś zacząć walczyć z nią. Najlepszym sposobem są ćwiczenia i zwiększona aktywność fizyczna. Zaplanuj sobie w ciągu dnia godzinę czasu na ćwiczenia, dodatkowo bądź jak najbardziej aktywna. Chodź na spacery, zrezygnuj z jazdy windą albo samochodem ( oczywiście jeśli to możliwe) staraj się ćwiczyć na wf. Jeśli chcesz możesz poprosić rodziców oto by zapisali Cię na kurs tańca, na pływalnię czy inne zajęcia ruchowe. Ważne byś jak najmniej siedziała przed telewizorem czy komputerem.
Odnośnie diety, to unikaj słodyczy i fast foodów, chipsów, prażynek, dmuchanego ryżu czy innych niezdrowych przekąsek. Lepszym wyjściem jest jedzenie warzyw i owoców. Do picia unikaj napojów gazowanych typu cola czy pepsi bo zawierają duże ilości cukrów, lepiej wybieraj wody mineralne, naturalne soki ( ale też bez przesady) zielona herbatę czy domowe kompoty bez cukru.
Ponadto ważne jest abyś nie podjadała pomiędzy posiłkami, jeśli masz do tego skłonność to lepiej zjedz w ciągu dnia 5 małych posiłków. Tylko wtedy nie podjadaj między nimi. Zaplanuj sobie śniadanie, II śniadanie, obiad, po wieczorek i kolację. Kolację jedz na 3 godziny przed snem, by nie obciążać metabolizmu.
Jeżeli będziesz ćwiczyć i ograniczysz słodycze i fast foody a takze podjadanie pomiędzy posiłkami to waga powinna zacząć spadać

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...