Skocz do zawartości
Forum

Nisko ułożone łożysko w ciąży


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Nisko ułożone łożysko może oznaczać łożysko przodujące. Jest to stan polegający na nieprawidłowo niskim zagnieżdżeniu się zarodka (czyli też położeniu łożyska) w macicy. Jest to najczęstsza przyczyna krwawień w II i III trymestrze ciąży. W przypadku ciąży niedojrzałej zazwyczaj przyjmuje się postawę wyczekującą i wybiera postępowanie zachowawcze, na które składają się zalecenie leżenia i odpoczynku i tokoliza w razie potrzeby. Gdy płód jest już dojrzały, postępowaniem z wyboru jest zakończenie ciąży przez cięcie cesarskie.
Najlepiej byłoby jednak gdyby podczas następnej wizyty porozmawiała Pani o tym ze swoim położnikiem. Na pewno wyjaśni wszystkie Pani wątpliwości i kompetentnie odpowie na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Tzw. Nisko usadowione łożysko, nie musi wiązać się z istotnym dla ciąży zagrożeniem. W miarę rozwoju ciąży i powiększania się macicy krawędź dolnego bieguna łożyska powinna unosić się ku górze, tym samym zmniejsza się ryzyko przedwczesnego odklejania czy też krwawienia.
Niektórzy eksperci uznają łożysko nisko usadowione jako "najniższy stopień łożyska przodującego"(Niemieckie podręczniki).
Proszę obserwować swój organizm. W przypadku jakiegoś krwawienia, trzeba pilnie udać się do ginekologa. Zalecam Pani bardzo oszczędny tryb życia. Proszę nic nie dźwigać i jak najwięcej wypoczywać, powinno być dobrze:) W razie jakiś problemów proszę jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam.
jestem w 23 tygodniu ciazy, przy poprzedniej wizycie tj 22 tc. lekarz stwierdzil ze mam nisko łożysko ale powiedzial zebym sie nie martwila bo napewno sie podniesie, sle moge miec cesarke. boje sie...wiem ze mam duzo odpoczywac i sie nie forsowac ale jeszcze jedna rzecz mnie martwi moje dziecko jest bardzo nisko nie czuje na brzuchu kopniec tylko tylko w okolicy krocza czy to normalne??

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry. Jestem 23 tygodniu ciazy dziecko jest ulozone bardzo nisko. Czy powiinnam sie tym martwic? Jak wstaje to boli mnie kosc lonowa. Czasami boli mnie podbrzusze. Do tego mamwypukle zylaki na nogach i wargach sromowych.te na wargach mnie bola i na koniec dnia mam je opuchniete, rano opuchlizna schodzi. Czy zyly moga mi popekac podczac porodu lub przed? Co powinnam stosowac? Mieszkam w Anglii i oni twierdza, ze to jest wszystko normalne podczas ciazy, a ja sie martwie. Dodam, ze oni nie wykonuja tu badania ginekologicznego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...