Skocz do zawartości
Forum

Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych a migrena


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie odnośnie brania tabletek antykoncepcyjnych. Pod koniec ciazy dostałam pierwszy raz ataku migreny z tzw. aura. Pomyślałam ze byloto spowodowane hormonamiw okresie ciazy, gdyż po porodzie był spokój. Teraz 3 miesiace po porodzie znów dopadła mnie migrena z aura, miała juz dwa ataki. Tabletki Qlaira biorę od 18 dni. Nie wiem co mam myśleć , czy ich zażywanie mogło przywrcic migrene? Terazz każda następna tabl boje sie o ból głowy, aura tez jest nardzonie przyjemna. Mam blyski w oczach, cierpna palce u rąk, usta. Wyczytałam gdzieś ze kobiety z migrena z aura nie powinny brać tabletek hormonalnych gdyż jest zagrożenie udaru mozgu. Co powinnam zrobic? Boje sie ryzyka i konsekwencji. Mój ginekolog mowi żebym wybrała do końca blistra (dzis wzięłam 18 tabl). Ale chyba bym wolala je przestać brać juz teraz. Mam 29 lat. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje

Odnośnik do komentarza

Witam,

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnym w tym leku Qlaira jest przeciwwskazane w postaci migreny (z tzw. ogniskowymi objawami neurologicznymi).
Myślę, że lekarz powinien najpierw zdiagnozować u Ciebie postać migreny. Także moim zdaniem powinnaś przerwać branie doustnej antykoncepcji hormonalnej.
Doustna antykoncepcja dodatkowo zwiększają ryzyko występowania napadów migreny w innych postaciach, bo jednym z najczęściej występujących objawów niepożądanych brania tabletek są właśnie bóle głowy(1 na 10 kobiet). U kobiet chorujących na migrenę istnieje także większe ryzyko udaru przy stosowaniu antykoncepcji.
Przeczytaj nasz artykuł o migrenie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

stosuj i obserwuj reakcje, moze tabletki były złe dobrane, zła dawka hormonow i dlatego pojawialy sie bole głowy, moze plastry beda lagodniejsze i bedziesz czula sie dobrze. to, ze przy jednych tabletkach była migrena nie znaczy ze przy drugich bedzie, a tym bardziej przy plastrach :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...