Skocz do zawartości
Forum

Zażycie dwóch tabletek antykoncepcyjnych jednego dnia


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek, dzis przez przypadek wzielam 2 tabletki - dzisiejsza i ta z jutra (dzis jest 6 dzien tabletek). co powinnam zrobic ? kontynowac przyjmowanie czy zabezpieczac sie dodatkowo ??

Pozdrawiam,
Paulina

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Czyli, że nie pominęłaś żadnej tabletki. To ta dobra wiadomość :) Jesli nie pominęłaś to znaczy, że ochrona nie zmalała, więc nie musisz zabezpieczać się dodatkowo. problemem jest jednak to, że będziesz miała o jedną tabletkę za mało na koniec... w tej sytuacji chyba najlepiej po zażyciu wszystkich tabletek (nie napisałaś jakie bierzesz, ale załóżmy, że 21 tabletek + 7 dni przerwy) to wtedy po 21 tabletce, która przyjmiesz w 20 dzień zrób siedem dni przerwy (czyli zaczniesz przerwę dzień wcześniej i dzień wczesniej skończysz). To bardzo wazne, żeby nie wydłużac przerwy. Ma być 7 dni.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zrobiłam sobie roczną przerwę w doustnej formie antykoncepcji.
Chciałam ponownie do nich wrócić, ale nie wzięłam tabletki pierwszego dnia cyklu. Kupiłam tabletki drugiego dnia cyklu, wzięłam pierwszą tabletkę, a po jakiś 4/5 godzinach wzięłam drugą, przypisaną drugiemu dniu cyklu. Obecnie jestem w 8. dniu cyklu.
Moje pytanie zatem, jak w takim razie mam postępować, kiedy będę zabezpieczona? Czy dodatkowo używać innych form antykoncepcji? Nadmienię, że jestem uczulona na lateks.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Zażywam lek Yaz. Bierze się 28 tabletek bez żadnej przerwy. Przez przypadek połknęłam dwie tabletki na raz. Czy teraz muszę zażyć kolejną jutro(środa) przeznaczoną na czwartek i w konsekwencji zmienić dzień rozpoczęcia, czy mogę np. nie zażywać tabletki jutro i zażyć dopiero tą czwartkową tak, aby zachować pierwotną kolejność dni.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Nawet jeśli dzisiaj zażyła Pani dwie tabletki jednocześnie to zdecydowanie nie może Pani zrobić sobie jednodniowej przerwy! Kolejną tabletkę proszę zażyć jutro (tą z czwartku) i kolejne normalnie codziennie. W konsekwencji, tak jak Pani napisała dzień rozpoczęcia kolejnego opakowania zmieni się na wcześniejszy. Tylko takie postępowanie nie wpłynie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Doris123

Witam, stosuje tabletki anty dwuskladnikowe. Ostatnio jednego dnia przyjelam dwie tabletki ze względu na to iż obawiałam się ze pierwsza nie została wchlonieta. Zależało mi żeby mój cykl był taki sam wiec dobralam ostatnia pigulke z innego opakowania tych samych tabletek. Czy mogę czuć się bezpieczna? Czy powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...