Skocz do zawartości
Forum

Seks po odstawieniu tabletek a ciąża


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
21 września skończyłam ostatnie opakowanie Yasmin (wzięłam ostatnią tabletkę).
Następnie 26 września dostałam krwawienia z odstawienia.
Kolejne opakowanie powinnam zacząć 29 września, ale podjęłam decyzję o odstawieniu i nowego opakowania już nie zaczęłam. tego samego dnia kochałam sie bez zabezpieczenia (końcówka okresu).
Mam pytanie, czy nie popełniliśmy błędu ? Czy zaraz po odstawieniu owulacja mogła wystąpić szybciej, wcześniej ? To był 8 dzień od dnia ostatniej tabletki, ale przecież plemniki mogą kilka dób poczekać ?
Czy jest ryzyko ciązy ? Zdania są podzielone. Jedni mówią, że owulacja może pojawić sie niemal natychmiast po odstawieniu, a inni, że wręcz sie opóźnia.
Prosze o odpowiedź jakie jest ryzyko ciąży w moim przypadku ?

Odnośnik do komentarza

Tabletki nie działają w przód to trzeba sobie jasno powiedzieć. W Twoim przypadku moim zdaniem ryzyko jest, bo tak jak napisałaś nie przewidzisz czy już zaszła owulacja czy nie. Ryzyko jest dlatego też powinnaś zrobić test po 14 dniach od tego stosunku - w przypadku testów z moczu lub po 8 dniach - przy teście z krwi.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Owszem, ryzyko istnieje. Czasem po odstawieniu tabletek organizm zaczyna pracowac na szybszych obrotach i płodnośc wraca natychmiast. Trudno powiedziec, jak było u Ciebie... Jesli jednak zdecydowałas się na odstawienie tabletek to zrobiłaś to świadomie, świadomie zrezygnowałaś z ochrony antykoncepcyjnej, co jak rozumiem oznacza, że chcesz mieć już dziecko. Inaczej decyzja ta mogła być nierozsądna, jesli nie planowałas się inaczej zabezpieczac.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...