Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku morfologii dziecka


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o interpretację wyników morfologi u mojego sześciomiesięcznego synka, poniżej podaję wyniki:
WBC 7.1; RBC 4.24; HGB 10.0; HCT 30.1; PLT 510; PCT .274; MCV 71; MCH 23.6; MCHC 33.2; RDW 13.6; MPV 5.4; PDW 14.3; %LYM 73.8; %MON 10.1; %GRA 16.1; #LYM 5.2; #MON 0.7; #GRA 1.2
Czy wszystkie ww. parametry są w porządku, czy może coś jest w nich niepokojacego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Przyczepiłbym się trochę do trzech rzeczy: HGB-hemoglobiny, HCT-hematokrytu i MCV-średnia objętość erytrocyta. U chłopca parametry te powinny być trochę nieco większe(HGB i HCT są w dolnej granicy szerokiej normy, natomiast MCV-jest za mały). Może to świadczyć o rozpoczynającej się niedokrwistości mikrocytarnej(myślę, że z niedoboru żelaza).
Mówię, że istnieje takie prawdopodobieństwo ale nie musi. Proszę skonsultować morfologię z pediatrą- da Pani cenne wskazówki co do odżywiania dziecka aby morfologia troszkę poszła w górę .

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam
mam pytanie dotyczące mojego dziecka. Syn ma 4,5 lat. Jego ostatnie wyniki: leuktocyty 7,5, erytrocyty 4,7, hemoglobina 12,6 hematokryt
8, mcv 77, mch 27 mchc 34,3. Dodatkowo robiliży wyniki na poziom żalaza. Wyszło 51,8 (norma 70-180). pani doktor przepisała żalazo do picia dziecku. Nie do końca rozumiem postępowanie. Morfologia jest dobra. Czy to anemia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...